מהו הנפח שאותו אתם נושאים עמכם בכונן ה-USB שלכם? 4 ג’יגה? 8 גי’גה? אולי נגזים ונאמר 16 ג’יגה? אז מה דעתכם על 1 טרה? חברת קינגסטון (Kingston) הציגה ב-CES 2013 כונן פלאש USB 3.0 המסוגל לספק נפח עצום באריזה קטנה וניידת.

מדובר בכונן פלאש לכל דבר, אם כי מעט שמנמן יותר מהכוננים שאנו מכירים כיום המגיע בנפח 1 טרה או 512 ג’יגה. הוא מסדרת ה-HyperX המהירה של החברה, ומכונה DataTraveler HyperX Predator. הכונן פועל במהירות של 240 מגה בייט לשנייה לקריאה ועד 160 מגה בייט לכתיבה, כך שמדובר במהירות עבודה מהירה יותר מהכונן הקשיח שלכם במחשב, ואף יותר מכונן SSD זול, אולם הוא דורש את יציאת ה-USB 3.0 כדי להגיע למהירויות שכאלה.

כפי שוודאי ניחשתם, לא מדובר בכונן זול במיוחד ואפילו יקר, ובשביל 512 ג’יגה נאלץ לוותר על 1,750 דולר, ובשביל ה-1 טרה – הרבה יותר. קינגסטון לא פרסמה את מחירו של הכונן בעל הנפח הגדול יותר, וזה יקרה כשהוא יושק מתישהו במהלך השנה הקרובה.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.