הכרזה משמחת מגיעה ב-CES ממיקרוסופט. החברה הודיע כי בקר האלחוטי קינקט (Kinect) יגיע בגרסתו למחשב החל מה-1 לפברואר. הוא יופץ באירופה וארה”ב במחיר $249 ויותאם לחיבור USB סטנדרטי של מחשב.

הקינקט למחשב יראה מעט שונה וגם יאפשר זיהוי עם אובייקטים קרובים עד כדי 50 ס”מ, זאת בהשוואה לקינקט ל-Xbox 360 הדורש מרחק של 2 מטר לפחות. יחד עם זאת, מיקורוסופט מאיצה את הפיתוח ליישומים ומשחקים עבור המחשב וממשיכה להציע את ערכת הפיתוח (SDK) עבור הקינטק בחינם.

ה-Kinect כזכור הוא בקר תנועה המאפשר למשתמש לשלוט ולשחק בקונסולת ה-Xbox 360 של מיקרוסופט באמצעות הגוף בלבד. הבקר מזהה את גוף האדם העומד מולו ומגיב בהתאם לתנועות ידיים, רגליים וראש. כך תוכלו לשחק מול ה-Kinect בתנועות גוף בלבד, וללא צורך בבקרי עזר ביד (כדוגמת ה-PlayStation Move או Wii) ולקבל חווית משחק שונה לגמרי. החיישן החדש, המורכב  ממיקרופון, מלצמה ושני חיישני תנועה מתוחכמים על-גבי מוט אופקי, יזהה תנועת גוף מלאה ואפילו קולות ויאפשר שליטה במשחקים ובדמויות, בתפריטי הקונסולה עצמה, לנגן סרטים, לעבור לוידאו צ’ט באמצעות המצלמה הפנימית ועוד.

בקרוב אנו צפויים לראות משחקים ויישומים אשר ישתמשו בטכנולוגיית הזיהוי תנועה של הקינקט ואנו צופים כי הוא יכול להוות מהפיכה בתחום השליטה במחשב.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.