מדיווח חדש שהתקבל לידי Cnet עולה כי אמזון מתכוננת להכריז על מכשיר ה-Kindle Fire 2 במסיבת עיתונאים שתקיים ב-31 ביולי. וזאת למרות שלא עבר זמן רב כל כך מאז ששוחרר הדור הראשון של טאבלט ה-Kindle fire (חודש נובמבר האחרון), שהספיק בינתיים לצבור הצלחה רבה עקב היותו טאבלט אנדרואיד זול במיוחד עם תג מחיר של $199.

כעת, על פי הדיווח, ה-Kindle fire 2 יישאר עם אותו מסך בגודל 7 אינץ' שצפוי להיות חד יותר מקודמו ברזולוציית 1280×800 ויישא באותו תג מחיר של $199. כמו כן, לדגם החדש צפויה להתווסף מצלמה (לא ידוע אם היא תהיה קדמית או אחורית) ומקשים פיזיים לשליטה בעוצמת השמע, כנראה מאחר ומשתמשים רבים התלוננו כי למכשיר קיימים מקשים וירטואליים על המסך בלבד. דגם המעבד גם הוא לא ידוע כעת, אך מכיון שאנו יודעים שה-Nexus Tablet (שגוגל מתכננת להכריז עליו כבר ב-Google I/O) יכלול בתוכו מעבד Tegra 3 והוא צפוי יהיה לעלות רק 200$, אנו מעריכים מתוך זה כי גם אמזון תרצה להוסיף במודל שלה את מעבד חזק כמו של Nvidia. דברים נוספים שבינתיים לא ידועים לנו הם האם גודל האחסון ישתנה, (8GB כיום) כמות זיכרון הראם (512MB בדגם הנוכחי) והאם למכשיר החדש תהיה קישוריות Bluetooth, המפרט המלא צפוי ככל הנראה להיחשף בקרוב.

העיתוי שבו יוכרז ה-Kindle fire החדש קרוב למדי לתאריך ההכרזה על ה-Nexus tablet של גוגל ואסוס וצפוי להתחרות בו באופן ישיר. בנוסף, לאחר ההכרזה על הטאבלט החדש, מחירו של הקינדל הראשון צפוי לרדת ל-150$ בלבד. מדיווחים שונים עולה כי אמזון מתכננת להשיק גם סדרה חדשה של טאבלטי E-ink מעוצבים מחדש בסמוך לתחילת עונת החגים בארה"ב.