ביום רביעי בצהריים שעון ישראל העלה קים דוטקום, המייסד של שניים מאתרי העלאות הקבצים הגדולים בעולם, ציוץ לטיווטר בו הוא מודיע על התפטרותו מדרקטוריון אתר העלאת הקבצים MEGA, בעקבות ההליך המשפטי שמתנהל נגדו בנוגע להפרת זכויות יוצרים באתר הקודם אותו הקים, MEGA Upload, ובעקבות רצונו העז לרוץ בבחירות בניו-זילנד כחבר במפלגה חדשה שעתידה לקום. מקורות שונים מדווחים כי דוטקום לא ציין בציוץ הטוויטר שלו את כל הסיבות לפרישה מ-MEGA. המקורות ידעו לספר על פרויקט חדש מבית דוטקום שעומד לקום בעוד מספר חודשים. מהידוע עד כה, מדובר בפלטפורמת מוזיקה חדשה (שונה מ-Megabox הישנה), ששמה והקונספט שלה עוד לא נחשפו.

אין אדם שמרבה לגלוש ברשת ולא שמע את סיפורו המטורף של דוטקום. MEGA Upload, האתר הראשון שהקים, הצטיין בתעבורה עצומה. מדובר היה באתר ההעלאות הגדול ביותר ברשת נכון לשנים 2011 ו-2012 ובאימפריה שהכניסה לבעליה מאות מיליוני דולרים, עד שיום בהיר אחד נעצר המייסד בביתו שבניו-זילנד ע"י המשטרה המקומית. הוא הוסגר לארה"ב והועמד שם לדין בעוון הפרת זכויות יוצרים.

על פי משרד המשפטים האמריקאי גרם דוטקום לנזק של מאות מיליוני דולרים לבעלי זכויות יוצרים מרחבי העולם. Mega Upload נסגר על ידי ה-FBI והסיבוך המשפטי אליו נקלע דוטקום עוד לא תם. לאחר תחילת ההליך המשפטי בעניינו החליט דוטקום לפתוח אתר העלאת קבצים חדש בשם MEGA, אותו צייד במגוון אפשרויות מושכות ובעיצוב מרשים. בין האפשרויות המרשימות שהוצגו ב-MEGA ניתן למנות את כמות האחסון הגדולה שהוצעה למשתמשים בחינם (מעל ל-50 GB של אחסון לכל משתמש באתר), מהירות הורדה מרשימה במיוחד וממשק נוח ומלא אפשרויות.

קרא עוד:  יותר זמן: B&O הכפילה את חיי הסוללה של Beoplay E8

כפי שניתן לראות, דוטקום מתכוון להמשיך ולתפוס את הכותרות כפוליטיקאי או כבעלים של פלטפורמת מוסיקה חדשה. האם קיבל את ההחלטה הנכונה?