ההצלחה מוכיחה את עצמה: חברות רבות וביניהן חברת סמסונג ומיקרוסופט הודיעו כי יטמיעו את מתג ה-Killer Switch המשמש כפתרון יעיל נגד גניבת מכשירים, בכל המכשירים שייוצרו לאחר שנת 2015. בנוסף גוגל הודיעה גם כי תספק טכנולוגיה זהה כבר בעדכון גרסה המשמעותי הבא- כך דווח בסוכנות הידיעות בלומברג.

כחלק מהשינויים המהפכנים אותה הציגה אפל במהלך חשיפתה של הגרסה השביעית למערכת ההפעלה iOS, חשפה גם שיפור למתג ה-Find my iPhone הקיים, כך שבעת ביצוע איפוס המכשיר להגדרות היצרן, המשתמש יהיו מחוייבים להקליד את פרטי ה-Apple ID (כתובת מייל וסיסמא) בטרם יוכל להשתמש במכשיר. ללא הכנסת הפרטים, לא יוכל המשתמש לבצע פעולה כלשהי ויישאר תקוע על מסך האקטיביציה הראשוני עד לאחר הכנסת הפרטים.

בעקבות לחץ ציבורי שהופעל על יצרניות רבות ביניהן גם מיקרוסופט וסמסונג כאמור, הבטיחו אלו כי כבר בעדכון הבא המשמעותי של מערכת ההפעלה שלהן ישלבו את מתג הקילר להשבתת המכשיר מרחוק ולהפוך אותי לבלתי שמיש. בפגישה שנערכה בין משרד התקשורת האמריקאי, גובשו המלצות כיצד ליישם את הטכנולוגיה הלכה למעשה וסוכם כי המהלך יתרום משמעותית לחיזוק ההרתעה בקרב גנבי מכשירים סלולריים. "אין ספק כי מהלך זה יתרום רבות לתחושת ההרתעה בפני גנבים פוטנציאליים. עלינו למגר עד כמה שניתן את תופעת הגניבות של המכשירים החכמים", אמר אחד ממובילי היוזמה.

קרא עוד:  בעקבות סיום הקרב בין אפל לקוואלקום: אינטל מפסיקה פיתוח מודמים דור 5

המהלך הראשוני של מתג הקילר לאיפוס המכשיר מרחוק שאותו יזמה אפל יחד עם השקת גרסה 7 של מערכת ה-iOS, תרם רבות לירידה משמעותית באחוזי גניבות המכשירים ברחבי העולם וכן לתחושת הרתעה של המשתמשים. כך לדוגמה בניו יורק, ארה"ב, ירדו מקרי גניבת המכשירים הסלולריים בקרוב ל-20 אחוזים אחוזים בחמישה החודשים הראשונים של השנה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף דווח גם כי מקרי השוד בערים נוספות בעולם כגון סאן פרנסיסקו ולונדון צנחו במהלך השנה הנוכחית עד לרמה של 38 ו-24 אחוזים לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

התמונה באדיבות Shutterstock