הורים ודאי מכירים את הסיטואציה הבאה: הילדים מאוד רוצים להוריד משחק לטאבלט או לסמארטפון ואין צורך ללמד אותם כיצד לשוטט בחנות האפליקציות. אך מדי פעם יכולים הזאטוטים להיתקל באפליקציות המכילות תוכן בלתי הולם, ובזה גוגל (Google) מנסה להילחם ויתכן שזו תהיה אחת מתכניות הדגל בכנס המפתחים השנה.

מי שמחזיקה במערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) ובחנות ה-Google Play, גוגל מבקשת מהמפתחים לצרף את האפליקציות שפיתחו לתכנית שתכלול רק אפליקציות המיועדות לכל המשפחה. כך יוכלו ההורים המודאגים לתת לילדיהם לשוטט באזור הייעודי שבו לא יהיה כל חשש שייחשפו לתוכן למבוגרים.

את ההודעה למפתחים שלחה גוגל בדואר אלקטרוני בו היא מבקשת להגיש בקשה להשתתפות בתכנית. לפי המכתב ישנם כמה שלבים שעל המפתח לבחון לפני שיגיש את הבקשה. החברה מבקשת כי הדבר יקרה עד ה-28 במאי, יומו הראשון של כנס המפתחים השנתי Google IO, מה שמצביע על כך שיתכן ונשמע על כך לא מעט באירוע החשוב.

בינתיים רק מתכוננים

גם חנויות אפליקציות עם סינון מתאים וגם מכשירים המסוגלים להפעיל "מצב ילדים" כבר קיימים בשוק. גוגל הכריזה על כוונותיה בנושא כבר לפני כחודש, אך מלבד העובדה שהיא מאיצה במפתחים לסיים את הגשת הבקשות עד כנס ה-IO השנתי, לא הודיעה החברה מתי תשיק את אזור האפליקציות שידידותיות לכל המשפחה.

גם באמצעות מהלך מסוג זה מנסה גוגל לפעול כנגד "המערב הפרוע" שהיה בחנות האפליקציות שלה, כתוצאה מכך שהיתה פחות שמרנית בתהליך אישור האפליקציות בהשוואה לזה שמתרחש באפל (Apple) המתחרה. כך או כך, בטוח שתהיינה אפליקציות שיערימו על תהליך האישור של גוגל, אך כנראה שעדיף לפעול בנושא מאשר לשבת בידיים שלובות.