בהתקדמות הטכנולוגית של היום, אנחנו רואים יותר ויותר מוצרים שמוסיפים יכולות אלחוטיות כדוגמת טלוויזיות, נגני מדיה, מצלמות ועוד, וכעת טכנולוגיה זו נכנסת גם לכרטיס המסך במחשב.

חברת KFA2 הציגה את GTX 460, כרטיס המסך האלחוטי הראשון בטכנולוגית WHDI, המאפשר לשדר וידאו באיכות Full HD למסך בחדר אחר ללא כבלים כלל. כך לדוגמה תוכלו לבצע סטרימינג ישירות מהמחשב למסך הטלוויזיה שבסלון במרחק של עד 30 מטר, ולצפות בתכני HD ללא הפרעות. רק הוסיפו מקלדת ועכבר אלחוטיים, וסידרתם לעצמכם סטרימר חזק שמנגן הכל.

טכנולוגית ה-WHDI (ר”ת Wireless Home Digital Interface) פותחה על ידי חברת Amimon הישראלית ומסוגלת להעביר בצורה אלחוטית תכני HD לא דחסים בקצב של עד 3Gb לשנייה בערוצים של 20Mhz ו-40MHz בתדר של 5GHz.יחד עם Amimon, שותפות לפיתוח חברות כמו LG, Motorola, Sony, Sharp ו-Samsung, כשכבר ישנם מספר מוצרים התומכים בטכנולוגיה.

כדי להבטיח קליטה חלקה, הכרטיס מגיע עם 5 אנטנות לשידור אות הוידאו לעבר המקלט, זאת בנוסף ליציאת DVI ו-Display Port. ל-GTX 460 מעבד גרפי 1.35Ghz ומגיע יחד עם 1024MB RAM ב-256bit ותומך ב-DirectX11.

מחירו עדיין לא פורסם, אך אם להעריך בהשוואה למחיר כרטיס GTX 460 כיום, מחירו לא יהיה נמוך מ-$450 כאשר יגיע לחנויות באירופה בחודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.