חוקר אבטחה בשם מייקל מינג איתר רושעה שמסתתרת במאות דגמי מחשבים ניידים של HP. מדובר ברושעה מסוג Kelogger שיכולה לעקוב אחרי ההקלדות של המשתמשים, וכך לגלות פרטים אישיים, כולל שימושים בכרטיסי אשראי, תוך הפרת הפרטיות והאבטחה של המשתמשים.

הבעיה התגלתה במחשבים שמשתמשים בתוכנה של סינפטיקס (Synpatics) כדי לשלוט ולבקר את השימוש במשטחי השליטה ובמקלדות של המחשבים. מדובר באחת החברות הפופולריות ביותר מבין אלו שמספקות פתרונות כאלה ליצרניות מחשבים, אם אלה המובילה שלהן. בסך הכל ביותר מ-460 דגמי ניידים של HP הבעיה קיימת.

HP, יש לציין, התייחסה במהירות לפניה של מינג אליה. "הובא לידיעתנו כי קיימת חריגה במנהלי ההתקנים של Synaptics touchpad המשפיעה על כל יצרני הציוד המקורי העושים שימוש במוצרי Synaptics. גם HP עושה שימוש ב-Synaptics touchpad בחלק מהמחשבים הניידים שלה, ובעבודה משותפת עם החברה מופץ עדכון אבטחה הנותן מענה לתקלה עבור מוצרי HP שהושפעו ממנה", נסמר באופן רשמי.

בדף המוזכר לעיל ניתן למצוא את כל דגמי המחשבים בהם קיימת הבעיה, ולכל מחשב יש קובץ הורדה שמתאים לו לצורך התיקון.

בכל מקרה, מדובר בבעיית אבטחה שהאקר צריך לעבוד כדי לנצל אותה, מכיוון שיש צורך בהרשאות ניהול. למזלה של HP, רושעת ה-Kelogger אינה פעילה באופן אוטומטי במחשבים, כך שהתיקון אמור לעזור מיד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.