כולם מכירים את המיתוס הזה שטוען שלא בריא לכבות את המחשב או את הקונסולה בסוף כל שימוש, המשכנע אותנו להשאיר אותם דולקים. זה, כך עולה מנתונים חדשים של המועצה להגנה על משאבים טבעיים (NRDC) בארצות הברית, עולה לנו לא מעט כסף.

על פי הנתונים, יותר מ-10 מיליון קונסולות Xbox One ששהו במצב המתנה (Stand-by, מצב בו הקונסולה פועלת אך לא משחקים בה) בשנה החולפת עלו ללקוחות 250 מיליון דולר. לצורך השוואה, ניתן להשתמש בכוח ה"מבוזבז" הזה, ביחד עם קצת עזרה מה-Playstation 4 וה-Wii U, כדי להאיר את העיר יוסטון במשך שנה שלמה. עוד עולה מהחישובים כי מכשיר הצורך 12.5 וואט, כמו ה-Xbox One במצב Stand-by, ודולק 24 שעות ברצף, עולה למשתמש 15 דולר בשנה בממוצע, ובהתאם למחיר החשמל במקום מגוריו.

המועצה להגנה על משאבים טבעיים מודעת לכך שסוני ומיקרוסופט עשו מאמצים על מנת לשפר את עניין צריכת החשמל. מיקרוסופט, לדוגמא, הפחיתה את צריכת החשמל במצב המתנה מ-18 וואט ל-12.5 וואט, וסוני נותנת למשתמשים שליטה על מעבר החשמל ליציאות ה-USB, כך שלא ימשיך להתבזבז חשמל גם כשהשלטים טעונים במלואם.

דיווח זה מגיע בדיוק כשסוני מוסיפה ל-Playstation 4 יכולת השהיה והפעלה מהירה אשר מאפשרת להשהות את המשחק בעת כיבוי הקונסולה, ולחזור לאותה נקודה כאשר היא מופעלת מחדש.