מעבדת קספרסקי משיקה את Kaspersky Software Updater, יישום חינמי למחשבים אישיים מבוססי חלונות (Windows) אשר בוחן וסורק את המחשב אחר תוכנות לא מעודכנות, פרצות וחורי אבטחה, מתריע ומעדכן על כך את המשתמש.

התוכנה מאפשרת לסרוק את כל תוכנות המחשב השונות ובסיומה, היא תספק דוח מפורט. כך עדכונים קריטיים יהיו בולטים ברשימה ועדכונים המטפלים בבאגים יהיו בעדיפות נמוכה יותר. מתוך הדוח, משתמשים יכולים לבחור אילו תוכנות יש לעדכן, כך שהעדכון האחרון ירד באופן אוטומטי מאתר המפתחים והגרסאות האחרונות יעודכנו בלחיצת כפתור. משתמש יכול לבצע בדיקות עדכון אוטומטיות או להפעיל סריקה באופן ידני.

לדברי קספרסקי, במהלך 2016, זיהתה המעבדה יותר ממיליון חדירות שהשתמשו בפרצות של תוכנות נפוצות ומערכות הפעלה. עוד נאמר כי רק חצי מהמשתמשים מעדכנים את התוכנות הפרוצות תוך שבוע מרגע זמינות העדכון, וריבוי התוכנות המותקנות על מחשבים הופך בדיקה של כל אחת מהן למשימה מייגעת.

"המשימה העיקרית שלנו היא לשפר את ההגנה על משתמשים כנגד איומי סייבר", אמר ויצ'סלב זקורזבסקי, ראש צוות מחקר נגד קוד זדוני במעבדת קספרסקי. "פרצות בתוכנות הן בעיה קשה, והן מאפשרות לעברייני הסייבר להשיג בחשאי שליטה על מחשב המשתמש. אנו מאמינים כי עדיף למנוע איום מאשר להילחם בו, וזו הסיבה שאנו קוראים לכל המשתמשים לעדכן את מערכת ההפעלה שלהם ואת האפליקציות המותקנות עליה".

להורדת Kaspersky Software Updater מאתר החברה.