האם אתם בטוחים שהמחשב שלכם בטוח ומוגן מפני וירוסים? חשיפה חדשה של חברת האבטחה קספרסקי (Kaspersky) יכולה לגרום לכם להתחיל לחשוש, גם אם אתם חושבים שאתם מוגנים היטב בידי יישומי אבטחה כאלה או אחרים.

קספרסקי מסרה כי היא הצליחה לחשוף את אחת מקבוצות ההאקרים הגדולות והמתקדמות ביותר בעולם שמכונה Equation, קבוצה אשר פועלת כבר כעשרים שנה, וזאת באמצעות צוות המחקר והניתוח הבינלאומי של החברה שמכונה GReAT.

בין שאר הפעילויות הצליחה הקבוצה, לפי התיאור של קספרסקי, ליצור מודולים שמאפשרים תכנות מחדש של הקושחה המפעילה את הכוננים הקשיחים ומודולים אלו זוהו לאחרונה בכוננים של כמה וכמה מותגים מובילים בתחום., למעשה מדובר בפעם הראשונה בה נחשף קו זדוני שמאפשר פגיעה בכוננים עצמם.

עד כמה הפגיעה קשה? פרמוט של הכונן הקשיח או התקנה מחדש של מערכת ההפעלה לא תגרום להיעלמות הנוזקה. מעבר לכך, מכיוון שהוא נמצא למעשה בחלק ששולט בפועלת הכונן, הוא יכול אפילו למנוע מחיקה של תחומי מסוימים בכונן או להחליף אותם מחדש בקוד פוגעני לאחר פרמוט הכונן.

דרך אחרת בה הטכניקה של החברה יכולה לבוא לידי ביטוי היא יצירת אזורים שקופים למשתמש בכונן. אזורים אלו משמשים לאחסון מידע אותו יכולים ההאקרים לשלוף בכל רגע שהם רוצים כמעט.

לפי קספרסקי הגרסה המעודכנת של היישומים שלה כבר מאפשרת את הגילוי של שתילת קוד זדוני בקושחה או באזורים שקופים, אך לא ברור עדיין אם אפשר להיפטר מהם.

קרא עוד:  מיקרוסופט מקדמת את דפדפן ה-Edge בפרסומת בתפריט ההתחל

אנחנו נעדכן.