אבטחת חשבונות מטרידה משתמשי אינטרנט יותר משאר דאגות הקשורות בפעילות היום יום המקוונת שלהם. על פי סקר, 70% מהמשתמשים מודעים היטב לאפשרות של פריצה לחשבונות – זהו החשש הגדול  ביותר שלהם מבין כל איומי הסייבר. גם החששות במקום השני והשלישי בדירוג קשורים לחשבונות מקוונים: קוד זדוני לגניבת סיסמאות (69%) וסיכונים לחשבונות פיננסים (65%). כאשר נשאלו הנסקרים על סוג המידע אליו יכולים להגיע עברייני הסייבר, 50% מהם הביעו חשש מאובדן/גניבת הסיסמאות שלהם. אפילו תמונות וסרטוני וידאו היו בעלי חשיבות פחותה לנשאלים, כשרק 25% מהמשיבים הביעו דאגה מגניבתם.

חששות אלה אינם חסרי בסיס: על פי אותו הסקר, 18% מהמשתמשים, כמעט אחד מ-5, חוו ניסיונות פריצה של עברייני רשת לחשבונותיהם במהלך תקופה של 12 חודשים. חשוב מכך, על פי עדות הקורבנות, ב-40% מהמקרים החשבונות נפרצו באמצעות ניחוש פשוט של הסיסמה. גם עובדה זו אינה מפתיעה, אם לוקחים בחשבון כיצד משתמשים רבים כיום אינם יוצרים סיסמאות חזקות וגם לא מאחסנים אותן באופן מאובטח.

"התנהגות המשתמשים היא מובנת – כיום לרובנו יש עשרות חשבונות שונים: דואר אלקטרוני, רשתות חברתיות, חשבונות בנקים, גיימינג, תוכנות מסרים, חשבונות מקוונים אחרים ועוד. קשה ליצור סיסמא חזקה לכל חשבון בנפרד. עם זאת, ישנן אפליקציות שיכולות לייצר סיסמאות חזקות ושונות עבור שירותים שונים, לאחסן אותן באופן מאובטח, לסנכרן אותן עבור מכשירים שונים, ולהשלימן בטפסים מקוונים באופן אוטומטי. המשתמש צריך לזכור רק סיסמת מאסטר אחת במקום עשרות סיסמאות שונות. אפליקציות אלה מאבטחות את החשבונות שלך ומשחררות את הזיכרון לדברים חשובים יותר", אמרה אלנה קרצ'נקו, ראש ניהול מוצרי לקוחות פרטיים, מעבדת קספרסקי.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy Tab Active Pro - טאבלט קשיח

Kaspersky Password Manager החינמי הוא פתרון כזה. בנוסף למאפיינים הבסיסיים, הגרסה החדשה יכולה לייבא סיסמאות מפתרונות דומים, ליצור סיסמאות חזקות על מחשבי PC ו-Mac, לבדוק באופן אוטומטי סיסמאות שהוזנו כדי לקבוע האם הן מאובטחות וגם לנהל את החשבון באמצעות שליטה קולית. משתמשים של Kaspersky Password Manager יכולים גם לקבל גישה מרחוק לסיסמאות שלהם דרך הדף האישי בפורטל My Kaspersky, במקרה שלא ניתן להתקין את האפליקציה על מכשיר מסוים או שצריך להכניס סיסמא ממכשיר זר.

כל המאפיינים החדשים זמינים כעת עבור מחשבי PC ו-Mac. בנוסף, משתמשים של MacBook Pro חדשים יכולים להחליף את הסיסמא הראשית בטביעת אצבע.

למידע נוסף על הפתרון ולהורדת הגרסה החינמית, אנא כנסו לקישור.