קספרסקי (Kaspersky) החלה להציג גרסה חינמית לגמרי של תוכנת האנטי-וירוס מתוצרתה עבור מחשבי PC מבוססי Windows 10, אך כזו שמציעה רק כמה אפשרויות מוגבלות בלבד. החשיפה על הגרסה החינמית הגיעה בבלוג האישי של בעלי החברה יוג'ין קספרסקי. זה סיפר כי גרסה זו פותחה במשך 18 החודשים האחרונים, וכוללת את רוב התכונות הנחוצות ביותר למשתמש הביתי על מנת שיוכל להתגונן בפני האיומים ברשת.

הגרסה החינמית כוללת סריקה אוטומטית של קבצים, לרבות אלו הנשלחים דרך דואר אלקטרוני, ובדיקה של אתרי אינטרנט על מנת להבטיח שלא מדובר בעמודים מזויפים. התוכנה כוללת עדכונים חינמיים בלתי מוגבלים, ובעת לכידת איום היא מסוגלת להטיל עליו 'הסגר' וירטואלי (Quarantine) כדי שלא יוכל לגרום נזק נוסף.

לפי קספרסקי הגרסה החינמית פותחה לאחר שהגיע למסקנה כי מרבית הלקוחות שיורידו את הגרסה החינמית לא ישלמו בכל מקרה בעבור המוצר המלא. כמו כן הורדות רבות יתרמו לחברה בעקיפין, שכן כך תוכל לצבור מידע רב יותר על איומים ולספק הגנה טובה יותר גם ללקוחותיה המשלמים.

הפצתה של הגרסה החינמית צפויה להימשך באופן רשמי ארבעה חודשים, והיא תתבצע בהתאם לאזורים גאוגרפיים. הגל הראשון שיוצא לדרכו כבר עתה כולל את ארצות הברית וקנדה, ואילו בגל השני, המתכונן לחודש ספטמבר, יוכלו גם משתמשים מישראל ליהנות מהמוצר החדש והחינמי של קספרסקי. עם זאת ברוב המקרים ניתן כבר עכשיו לגשת לדף ההורדה של התוכנה ולהתקינה בפועל. כן אפשר לראות בדף הזה את ההבדלים בין הגרסה החינמית לבין הגרסה המלאה, Kaspersky Inernet Security.