הטכנולוגיה שינתה את הדרך בה אנו חיים את חיינו. והשינוי הזה חושף לא פעם את הפערים המעמיקים בין בני דור המילניום, הדור שגדל לתוך הטכנולוגיה, ובין המבוגרים מהם שאינם שולטים בנפלאות הטכנולוגיה באותה מידה של ביטחון נונשלנטי. סקר חדש של קספרסקי מצא כי אלמלא סיוע של ילדיהם, יותר משליש (35%) מבני ה-55+ היו מתקשים להתמודד עם אתגרים טכנולוגיים יומיומיים. כתוצאה מכך, רבים מהם פונים אוטומטית לבני משפחה צעירים – "ילידי" הדור הטכנולוגי, בכל סוג של תמיכה טכנית, החל מ-"אתה יכול רק לתקן לי את האינטרנט"? "להסביר לי על הענן", וכלה ב-"איפה נעלם הוואטסאפ"?

כתוצאה מהפער הטכנולוגי הזה מוצאים את עצמם צעירים רבים כשהם מתמודדים עם כל לחצי החיים המודרניים וגם  מתבקשים להעניק תמיכה טכנית לבני משפחה מאותגרים טכנולוגית. יותר ממחצית מהמילניאלים מנשאלי הסקר (55%) העידו כי הם מרגישים מחויבים לספק תמיכה טכנית לקרובים המבוגרים אולם רבע (25%) מהם הודו כי הם נמנעים מחברי משפחה שלתחושתם מעוניינים בסיוע טכנולוגי.

יותר ממחצית (52%) מבני ה-55+ שהשתתפו בסקר הודו כי אין להם ידע טכנולוגי, 41% מהם העידו כי הם מתקשרים לילדיהם או לבני משפחה צעירים אחרים לתמיכה מרחוק. 18% מהם לא התביישו להודות כי חסרה להם התמיכה הטכנית של ילדיהם יותר מאשר חברתם. 15% מבני ה-55+ היו אף מוכנים לשחד בני משפחה צעירים כדי לקבל מהם תמיכה טכנולוגית.

קרא עוד:  מוזיקה אלטרנטיבית ובחינם: 5 אתרים מהם תוכלו להוריד מוזיקה שתרענן לכם את הפלייליסט

"לא כולם גדלו עם הטכנולוגיה – ולכן הדור המבוגר אולי לא מרגיש נוח להשתמש בו כמו ילידי הטכנולוגיה. אנחנו רוצים שכולם ייהנו מההזדמנויות שמציעה הטכנולוגיה ושואפים להעניק לכולם את עוצמת הידע הטכנולוגי. הידע הנכון יאפשר לכל המשתמשים בכל הגילאים לנהל את הפעילות שלהם באינטרנט בביטחון" , אמר אלכסנדר מוסייב, CBO, קספרסקי.

כתוצאה מהפער הטכנולוגי המובהק וההסתמכות היתרה על ילידי הטכנולוגיה, ההופכים לגיבורי התמיכה של המשפחה,  עולה מהסקר השפעה על היחסים במשפחה ואף על הרגלי הבחירה של מתנות לבני הדור המבוגר. כמעט שליש (30%) מהנשאלים ציינו כי הם נמנעים מלרכוש לבני משפחה מבוגרים אביזר טכנולוגי, מכיוון שהם יודעים שהם יהיו אלה שייקראו לדגל כדי לעזור בהפעלת המכשור.

"השינויים הטכנולוגים המתרחשים היום הם דרמטיים ואפשר למצוא אותם בכל מקום – בבית, ברכב, במשרד, בסביבה החברתית, בבנק, וכולנו נדרשים ללמוד כל הזמן מהי הדרך הנכונה ליהנות מהטכנולוגיה. אלא שבקרב המבוגרים יותר,  השינויים הללו נתפסים כחדים ומשמעותיים מידי ולא מעטים חוששים כי אם לא יהיו מחומשים בידע מספיק, הם עלולים להיות מנוצלים או ליפול קורבן להונאות בשל היותם מאותגרים טכנולוגית", אמרה קתלין סקסטון, פסיכותרפיסטית.

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.