נוקיה (Nokia) היא לא החברה הפינית היחידה שהציגה טאבלט השבוע, אלא גם Jolla, (מפתחי MeeGo, יוצא נוקיה) הציגה את הטאבלט משלה, אבל עם טוויסט.

טאבלט במימון ההמונים הראשון
הטאבלט החדש שזכה לשם Jolla Tablet, אינו זמין עדיין בחנויות זאת כי הוא ממתין לכם כדי לממן אותו. החברה פתחה קמפיין מימון המונים ב-Indiegogo בתקווה לגייס סכום של 380 אלף דולרים, ונחשו מה? היא הצליחה לעבור אותו על היום הראשון, כשנכון לכתיבת שורות אלה היא גייסה כ-478 אלף דולרים.

עם הכסף מתכננת Jolla לפתח ולייצר את הטאבלט אשר יושק באמצע שנה הבאה, ולפי המפרט הראשוני, הטאבלט ירוץ על מערכת ה-Sailfish OS פרי פיתוחה, ויציג מפרט חזק יחסית הכולל מסך 7.85 אינץ’ ברזולוציית 2K (או 2048 על 1536 פיקסלים), שלדברי החברה יהיה בעל צפיפות פיקסלים גדולה יותר מאשר ה-iPad Mini. הוא ירוץ על שבב מרובע ליבות של אינטל עם זיכרון עבודה של 2 ג’יגה-בייט RAM, אחסון פנימי 32 ג’יגה-בייט ומצלמה 5 מגה פיקסל.

המימון ההתחלתי עמד על 189 דולרים, אך כעת כבר עלה ל-204 דולרים, כך שהמחיר עדיין נותר תחרותי אל מול טאבלט המיני של אפל ואף הטאבלט החדש של נוקיה. יש לשים לב כי כרגע היא אינה שולחת לכל המדינות, וכן היא מדגישה כי המחיר אינו כולל את עלויות המיסים המקומיות.