ג’ון מקאפי, מייסד תוכנת האבטחה והאנטי וירוס McAfee שנמכרה ב-2011, מנסה לחזור למרכז העניינים עם מוצר חדש המבטיח כי לא נצטרך לזכור יותר סיסמאות: הכירו את Everykey.

מדובר בגאדג’ט זעיר הניתן לשאת אותו איתנו במחזיק המפתחות ומאפשר לנו גישה מהירה לחשבונות המייל שלנו, להתחבר בזרירזות לשירותי הרשת השונים ואפילו לפתוח את דלת הבית או הרכב, זאת רק על ידי העובדה כי הוא נמצא בקרבנו. נשמע לכם טוב מידי? גם אנחנו חושבים ככה.

הטכנולוגיה עובדת בשתי תצורות: האחת היא על ידי חיבור דונגל USB למחשב והשנייה היא גאדג’ט זעיר הנמצא לרוב במחזיק המפתחות התומך בתקשורת Bluetooth 4.0 וכאשר אנו נמצאים בקרבת הטלפון או המחשב במרחק של 3 מטר לפחות, הוא אוטומטית מזין בעבורנו את הסיסמה הדרושה בהתאם לשירות שאליו אנו מעוניינים להתחבר. בחברה אומרים כי Everkey מאחסן את כל הסיסמאות שלנו ומוצפן ברמה צבאית (AES 128bit) והמוצר תומך בכל מערכות ההפעלה, כולל הניידות. אם הוא אבד או נגנב, ניתן לבטלו מרחוק.

כדי לממש את חזונו, מקאפי ניסה, והצליח לגייס מעל 90,000 דולר למימון הפרויקט דרך פלטפורמת מימון ההמונים Indigogo, סכום גדול בהרבה ממה שנדרש בתחילה, כאשר יעד הוא להשיק את המוצר כבר בחודש מרץ הקרוב . המחיר לא זול ונכון לרוכשים במסגרת מימון ההמונים הוא יעמוד על 128 דולר, כמאה דולר פחות כאשר יגיע רשמית לחנויות.

קרא עוד:  פייסבוק מודה: מיליוני סיסמאות אינסטגרם נשמרו בקובץ טקסט פשוט