מערכת האנדרואיד (Android) של גוגל (Google) לא מתוכננת לפעול על מחשבים אישיים ולמרות זאת, רבים רואים את עתידה כמערכת הפעלה שולחנית המסוגלת להוות אלטרנטיבה לחלונות (Windows).

מי שלקחה את העניין ברצינות היא Remix OS, מערכת הפעלה חדשה המנסה להביא את חווית השימוש של מערכת אנדרואיד לשולחן העבודה עם ממשק מותאם כמו ריבוי חלונות ושורת התחל, אשר הושקה לאחרונה בגרסת בטא ניסיונית להתקנה לכל המעוניין. השלב המתבקש הבא הוא כי Remix OS תגיע על חומרה ייעודית ומי שהרימה את הכפפה היא AOC שהכריזה על מחשב הכל-באחד (AIO) המגיע עם הגרסה האחרונה של המערכת ההפעלה החדשה.

היצרנית AOC הטמיעה במסך 23.8 אינץ’ שלה, מיני מחשב קטן המבוסס על שבב Amlogic S905 עם מעבד מרובע ליבות Cortex-A53 יחד עם זיכרון עבודה (RAM) של 2 ג’יגה-בייט ואחסון פנימי של 16 או 64 ג’יגה-בייט. המסך, או למעשה המחשב, מצויד ביציאות HDMI, ארבע כניסות USB, יציאת רשת RJ45 ויציאת רמקולים.

המחשב מגיע עם גרסת Remix OS 2.0 הכוללת יכולות של מחשב שולחנית לכל דבר. כך ניתן להפעיל יישומים בחלונות נפרדים, לחבר התקנים ולהתקין אפליקציות נוספות דרך חנות האנדרואיד. אולי החיסרון העיקרי שלה הוא כי האפליקציות ברובן אינן מותאמות לפעול על שולחן עבודה אלא על מסך הסמארטפון, מה שיכל להקשות על התפעול שלהן עם העכבר.

מדובר בפתרון מסקרן מאוד, אך בטח לא הראשון שעשה שימוש באנדרואיד כתחליף לחלונות, האם הפעם זה יהיה שונה וגוגל תשתכנע להביא את מערכת האנדרואיד לעולם המחשוב?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.