הרוכשים הראשונים של OnePlus 5, מכשיר הדגל החדש של וואן פלוס (OnePlus) מתלוננים על בעיות תצוגה. הבעיה נצפית בזמן גלילה למעלה ולמטה ונראית כמו אפקט של מתיחת התצוגה, מה שזכה לכינוי 'גלילת ג'לי' (Jelly scrolling).

בשבוע האחרון החלו לצוץ תלונות בפורום הרשמי של החברה, כמו גם ב-Reddit ובפורום המפתחים XDA, כך שנראה כי לא מדובר בבעיה נקודתית אלא בתופעה שנתקלים בה לא מעט משתמשים. רוכשים שהחליפו את המכשיר באחר ראו כי התקלה חוזרת על עצמה ועל פניו, לא מדובר בבעיית חומרה אלא בהגדרות תוכנה או אפילו היינו אומרים כתוספת חביבה לממשק המשתמש, אולם האפקט בפועל נראה מציק ולא יעיל. עם זאת, חלק מהדיווחים גורסים כי המסך הורכב הפוך בהשוואה ל-OnePlus 3T ועל כן זו בעיית חומרה.

החברה הגיבה לדברים וטוענת כי לא מדובר בפגם ייצור או בתקלת תוכנה: "קיבלנו משוב ממספר קטן של משתמשים שאומרים שלעיתים הם מזהים אפקט חזותי בעת גלילה. מדובר בדבר טבעי ותקין לחלוטין". עוד הוסיפה וואן פלוס כי אין כל הבדלי איכות בין המכשירים הנושאים את מסך ה-AMOLED החדש.

בעיות עם התצוגה מלוות את וואן פלוס כמעט בכל השקת מכשיר חדש. ב-OnePlus הראשון התלוננו המשתמשים על חוסר בדיוק המגע, בדור השני הייתה בעיה של חוסר תגובתיות וב-OnePlus 3T גם כן תקלה דומה. עם זאת, סביר כי החברה תספק תיקון לתקלה הנוכחית בעדכון שיגיע למכשירים בהמשך.

קרא עוד:  צמיד Mi Band 4 הוכרז רשמית עם מסך צבעוני ופקודות קוליות

https://www.youtube.com/watch?v=Y2X50k9Bj9Y

OnePlus 5

OnePlus 5 הוכרז ביוני 2017 והוא ממשיך דרכו של OnePlus 3T. המכשיר החדש מצויד במסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p, שבב מתומן ליבות Snapdragon 835, זיכרון עבודה בנפח 6 או 8 ג'יגה-בייט עם 64 או 128 ג'יגה-בייט אחסון מובנה בהתאמה, מערך צילום כפול בגבו ברזולוציית 20 מגה פיקסל בגבו ו-16 מגה פיקסל. בנוסף ו-16 מגה-פיקסל בקדמתו, סוללה בנפח 3,300mAh ומערכת האנדרואיד בגרסת 'נוגט' 7.1.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.