ג'לי בין (Jelly Bean), גרסת האנדרואיד (Android) שלוותה במספרים 4.1.0 עד 4.3, היא גרסת האנדרואיד הנפוצה ביותר נכון לכתיבת שורות אלו לפי הנתונים שפורסמו על ידי גוגל (Google) באתר המפתחים של מערכת ההפעלה הניידת מתוצרתה. ג'לי בין, על שלל מהדורותיה, נהנית מ-60.7% משוק מכשירי האנדרואיד בעוד שנתח השוק של קיטקט (KitKat), גרסת מערכת ההפעלה הנוכחית של החברה, עומד רק על 1.8%, ואין ספק שזה אומר משהו על מדיניות העדכונים שמבוצעת בפועל בעולם הזה.

עוד נתון מפתיע הוא שג'ינגרברד (Gingerbeard), גרסאות 2.3.3 עד 2.3.7, תופסת עדיין לא פחות מ-20% מהשוק, מה שאומר שכותבי אפליקציות צריכים לקחת אותה בחשבון אם הם רוצים טווח הגעה מרבי ליצירות שלהם. כמו כן, גרסת חלת הדבש (Honeycomb), גרסה 3.2 שיועדה לטאבלטים בלבד, הולכת ונעלמת עם נתח שוק של 0.1% בלבד. הטבלה אינה מציגה את הגרסאות הקודמות ל-2.2 כי חנות האפליקציות של גוגל (Google Play) אינה תומכת בהן וכן גרסאות שלא הגיעו אפילו ל-0.1%.

AndroidScreens

החברה גם פרסמה נתונים לגבי גדלי המסך וצפיפות התצוגה של מכשירי האנדרואיד בשוק כיום, כשהיא מסתמכת על הפניות לחנות כמו במקרה של מערכות ההפעלה לעיל. גודל המסך הנורמלי הוא הגודל המועדף על 78.8% ממשתמשי אנדרואיד, כלומר בין 3.5 ל-4.5 אינץ'. רק 5.1% משתמשים במסך Xlarge שלפי גוגל מדובר למעשה על שוק הטאבלטים עם מסכי 7 עד 10.1 אינץ' למרות שהפעילות בתחום הפאבלטים הולכת ומתגברת, מכשירים עם מסכים בגודל 4.7 עד 7 אינץ', לא כולל), תופסים רק 8% מהשוק. מבחינת צפיפויות, יש נטייה וכלת וגוברת לצפיפויות של 200dpi ומעלה, עם 66.5%.