תמיכה בריבוי משתמשים, אילוסטרציה

רוב מערכות ההפעלה הניידות לא תומכות בריבוי חשבונות משתמש, זאת בניגוד למחשב ה"אישי" בו לכל משתמש יש את ההגדרות שלו וההתאמות שהוא ביצע למערכת הפעלה. על פי קוד שהתגלה בגירסה 4.1 של אנדרואיד, אשר ידועה בשם הקוד "סוכריית גומי" (Jelly Bean), מצביע על כך שתמיכה במספר חשבונות משתמש תגיע בקרוב.

טלפון אישי, טאבלט לכולם

תמיכה בריבוי משתמשים, אילוסטרציה

כאשר עבדו על אנדרואיד או iOS תחילה, מערכות ההפעלה היו מיועדות לרוץ על טלפונים חכמים, מכשירים שבמהותם הם אישיים. אך עם הצגת מחשבי הלוח מבוססי iOS או אנדרואיד, דילגה מערכת ההפעלה של אפל אל המסך הגדול ואל מחשב הלוח שבניגוד לאחיו ה"קטן" הוא מכשיר שבו יכולים להשתמש מספר משתמשים. מחשבי לוח מבוססי Windows 8 לבטח יהיו הראשונים לקבל את האפשרות הזו אך על-פי קוד שנמצא בגירסה האחרונה של אנדרואיד נראה כי מערכת ההפעלה מבית גוגל תתמוך באפשרות הזו.

על-פי Android Police, נראה כי גוגל הכינה את הקרקע לתמיכה במספר חשבונות משתמש עוד מאפריל 2011, וניתן למצוא התייחסות למספר משתמשים לפי האופן שבו יישומים שומרים מידע אל ספריית המשתמש.

מסקרן יהיה לראות אם באחד מעדכוני הגירסה הקרובים של אנדרואיד תופעל האפשרות הנסתרת שכן יש דברים שאנו כמשתמשים מעדיפים שיישארו אישיים. מעניין אם משתמשים יעשו שימוש באפשרות הנ"ל או שמא בדומה למחשב האישי יעדיפו לא "להתעסק" עם ריבוי משתמשים. נשמח לדעת מה אתם חושבים, האם לדעתכם מדובר באופציה שימושית או כזאת שתעניין רק משתמשים מתקדמים שחרדים לפרטיות שלהם?

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.