חלוקת הגרסאות האנדרואיד, Jelly Bean בטופ.

בתחילת החודש הנוכחי פרסמה גוגל את חלוקת הגרסאות של מערכת האנדרואיד ולאחר שבמשך שנים הייתה זו גרסה 2.3 GingerBread שהראתה דומיננטיות ותפסה כ-70% בשיאה, כעת הגיעה תורה של גרסת Jelly Bean לכבוש את הבכורה. Jelly Bean, שם הממתק התורן המתפרש על גרסאות אנדרואיד 4.1-4.3 הגיע לשיא וכמעט עבר את רף 50 האחוזים.

חלוקת הגרסאות האנדרואיד, Jelly Bean בטופ.

Android Jelly-Bean 4.1, הוכרזה בתחילת חודש יוני בשנת 2012. גרסה זו הייתה מהפכנית והביאה עימה שינויים ושיפורים במערכת ההפעלה כגון ווידג'טים בבר ההתראות, שהתרחבו יותר מאוחר באנדרואיד 4.2 לווידג'טים גם במסך הנעילה. מהתבוננות בנתונים, גרסה 4.1 בת השנה, תופסת 36.5 אחוז, בזמן ש-4.2 תופסת 10.6 אחוז והגרסה הכי חדשה, 4.3, שהוכרזה באמצע יולי האחרון תופסת רק אחוז וחצי מכלל מכשירי האנדרואיד אך חשוב לציין כי בנתיים היא קיימת (רשמית) אך ורק במכשירי הנקסוס, בגלקסי נוט 3 שהוכרז לפני חודש ובמכשירי ה-HTC One שקיבל לאחרונה את העדכון.

בהשוואה לדוח הקודם שלפני חודשיים, ניתן לראות שבניגוד ל-4.2 ו-4.3 שמצליחות להתרומם, שאר הגרסאות נשארות במקומן או יורדות. את המקום השני בדירוג תופסת גרסת האנדרואיד הכי נפוצה בדימוס, אנדרואיד 2.3 GingerBread, המשיגה הישג לא קטן של 28.5 אחוז. אחריה עומדת ICS 4.0.x  עם 20.6 אחוז. Froyo 2.2 ו-Honeycomb 3.2 מדשדשות מאחור עם 2.2 אחוז ו-0.1 אחוז בהתאמה, וסביר להניח כי כמו קודמיהן הן ייעלמו במהלך החודשים הקרובים מהדירוג ויפנו את מקומן ליורש העצר הבא- Android 4.4 KitKat.

קרא עוד:  סמסונג רשמה פטנט על טלפון עם מסך נשלף

Android KitKat 4.4 צפויה להביא עימה שינויים רבים לממשק המשתמש, ובנוסף לפי גוגל הגרסה החדשה תדאג ל"חווית אנדרואיד מדהימה וזמינה לכל אחד", כך שניתן להסיק כי הגרסה תתאים למכשירים ישנים גם בעלי מפרט חלש. כך בעצם יש סיכוי שהגרסה החדשה, שככל הנראה תוכרז ותהיה זמינה עוד החודש, תצליח לתפוס נתח שוק גדול יותר מאחרות בזכות התאמתה למכשירים רבים. לפי מרבית השמועות גוגל תקיים את ההכרזה על המערכת הבאה ומכשיר הנקסוס הבא ב-14.10.

כל גרסאות האנדרואיד עד היום. עיבוד תמונה: CNET
כל גרסאות האנדרואיד עד היום. עיבוד תמונה: CNET