בתחילת החודש הכריזה LG בקול תרועה רמה כי היא תשיק את אופטימוס LTE2 מכשיר האנדרואיד הראשון עם זיכרון RAM בנפח 2 ג'יגה ובכך הכפילה בעצם ה"סטנדרט" של זיכרון בנפח 1-ג'יגה שהיה ניתן למצוא במכשירי הדגל כמו ה-One X של HTC והגלקסי אס 3 של סמסונג, אך רשימת המפרטים של המכשירים המיועדים לשיווק במפעילת הסלולאר היפנית NTT DoCoMo חושפים כי הלקוחות של הרשת עתידים לקבל מכשיר עם מפרט שונה מזה של המכשיר המיועד לשוק העולמי.

תפור לפי מידה
ידוע שלעיתים יצרניות מכשירי הסלולאר משנות את מפרט המכשיר בהתאם לדרישת השוק המקומי, למרות שהמכשיר יהיה זהה בעיצובו החיצוני לגירסא העולמית מבפינת המפרט מדובר ב"חיה" שונה. כאמור המכשיר יגיע עם זיכרון RAM בנפח מוגדל, אך לא מדובר בשינוי החומרתי היחיד – הגלקסי אס 3 היפני יכלול אנטנה פנימית לקליטת שידורי טלוויזיה דיגיטלית קרקעית (DTT, בארץ מוכר כ"עידן+") ומעבד כפול-ליבה של קוואלקום מסוג סנאפדראגון S4 במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שזהוי ערכת השבבים ("Chipset") שתומכת ברשת הדור הרביעי מסוג LTE. הערכות הם שבדומה ל-One XL גם הגירסא אשר תהיה מיועדת לשוק האמריקני ולרשתות התומכות בדור הרביעי תכלול מעבד זהה (אך לא ידוע מה לגבי הזיכרון).

ציפנו כי במכשירי הדגל של השנה לא נראה כלל זיכרון RAM בנפח של 2 ג'יגה ושזהוי תהיה אחת הקפיצות של מכשירי "הדור הבא", זיכרון ה-RAM המוגדל יביא לחווית שימוש חלקה יותר, במיוחד בתחום ריבוי המשימות, שכן מערכת ההפעלה לא תאלץ לסגור יישומים הפועלים ברקע מתוך מחסור בזיכרון. אך נראה כי הדבר יקסום בעיקר לקהל ה"טכנופילי" יותר..

קרא עוד:  הבטא האחרונה של Android Q הגיעה, ההשקה הרשמית בקרוב

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.