בסוף השבוע האחרון כתבנו על הסקייטבורד של לקסוס (Lexus) המצליח לרחף בכוחות עצמו, אולם החיסרון המשמעותי ברעיון הוא שאפשר להשתמש בו רק במקום המיועד לכך, כלומר לא ברחוב שם אין משטחים מגנטיים כפי הנדרש, אך מתברר כי זהו לא הפתרון היחיד שעתיד להחליף לנו את ההליכה ברגליים.

הכירו את WalkCar  – מיני סגווי קטן שפותח על ידי החברה היפנית Cocoa Motors והוא נע על ארבעה גלגלים וסוללה חשמלית. נשמע פשוט? ועוד איך. מדובר במוצר קל יחסית (2 עד 3 ק”ג) עם גוף המיוצר מאלומיניום, המסוגל להניע אדם במשקל מקסימלי של 120 ק”ג במהירות של 10 קמ”ש. הוא נטען בחיבור חשמל סטנדרטי למשך 3 שעות, המספיק לנסיעה של כ-12 ק”מ.

הייחודיות שלו היא פשטות ההפעלה, וממש כמו סקייטבורד או סגווי (Segway), הנעת המשקל מצד לצד תקבע את מהירות הנסיעה ולכיוון שאליו נרצה לפנות.

בניגוד לסקייטבורד המרחף של לקסוס, WalkCar הוא מוצר אמיתי, או יותר נכון יהפוך לאמיתי אם ייצליח לגייס את הסכום הנדש בקמפיין מימון המונים שיעלה בקרוב לקיקסטרטר, בסכום התחלתי של 800 דולר, כאשר המשלוח הראשון יחל בסביבות חודשי האביב של 2016.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.