בעוד אזרחי ישראל טרם יכולים לצפות בשידורי ערוצי הברודקאסט באבחנה גבוהה (High Definition), האזרח היפני יוכל בקרוב לצפות בשידורי מונדיאל 2014 ברזולוציית 4K. המונדיאל הקרוב ייערך בברזיל, באותו הזמן צפויה יפן לאמץ את תקן ה-4K החדש.

אמרה ידועה בתעשיית הבידור היא כי שידורי ספורט ושידורי מבוגרים הם התחומים אשר מאמצים מוקדם טכנולוגיות חדשות ונראה שגם הפעם אין כאן שוני – משרד התרבות והפנים ביפן מתכוון לשדר את מונדיאל 2014 שיתקיים בברזיל ברזולוציית 4K אשר ידוע גם בשם Ultra High-Definition. השידור יתבצע באמצעות נפח תעבורה פנוי על-גבי לווייני התקשורת של המדינה, שכן התעבורה הנדרשת לשדר ברזולוציית 4K כרגע גדולה מדי עבור גופי שידור מסורתיים.

אומנם מדובר כרגע על מאורע חד פעמי, אך שידורים ברזולוציה גבוהה במיוחד צפויים עם הזמן להפוך לנפוצים יותר ויותר. כרגע לא ברור מה גובה החדירה של טלוויזיות 4K ביפן שרק הושקה בשנה שעברה וכמה אזרחים בפועל יוכלו ליהנות מהשידור החד במיוחד, אך אין ספק כי לאלו המצוידים בטלוויזיות 4K – יהיה מדובר ב"חגיגה לעיניים". (Cnet)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.