היום, יותר מתמיד, כיף ונחמד יותר לעסוק בספורט. במיוחד עם ריבוי האפליקציות שעוזרות לנו להכנס לכושר, סופרות לנו צעדים, בודקות מהירות, סופרות לנו קלוריות ואפילו כאלו שמתקשרות עם הנעליים שלנו. אבל, באילו אוזניות אנחנו משתמשים?. לרוב אנחנו משתמשים באוזניות כפתור רגילות שקיבלנו עם הטלפון או הנגן, כאלו שנופלות לנו כל צעד עשירי וכבל ארוך שמפריע לריצה. חברת Jabra מציעה אוזניות ספורט המתאימות במיוחד לאימוני ספורט שונים ומבטיחה שלא יפלו בכל זמן הפעילות ואפילו ימשיכו לעבוד כאשר יורד גשם. אז יצאתי לריצה… על ההילכון בבית (קר.. ויורד גשם בחוץ) ובדקתי האם האוזניות באמת שוות בשימוש בזמן הספורט.

מה בערכה?

  • זוג אזניות.
  • כבל מאריך.
  • 3 כיסויי אזניות.
  • נרתיק נשיאה.

נוחות העיצוב
עד שקיבלתי את האוזניות של ג'ברה השתמשתי לכל פעולה (הליכה, ריצה, סתם נסיעה באוטובוס) אך ורק באוזניות כפתור, אלה שמתיישבות באוזן (ולא אלה שתקועות בו. אני לא סובל אותם- אומנם איכות השמע בהם טובה יותר, אך הן מבודדות אותך מהסביבה ואני מוצא אותן כלא נוחות בעליל), ולא חשבתי להשתמש באוזניות שנתלות על האוזן, נראה לי לא נוח. האוזניות מדגם sport-corded של Jabra עוצבו במיוחד לשימוש ספורטיבי ואמורות להיות יציבות על האוזן ולא ליפול בזמן פעילות ספורטיבית וכדי להבטיח התאמה מושלמת לאוזן, ג'ברה צירפה לערכה 3 סטים של כיסויי אוזניות כדי שהאוזניות יתאימו לכל אחד (עם אוזניים קטנות או גדולות). כבר בצעדים הראשונים מבדלים בינם לבין האוזניות הרגילות שהשתמשתי עד היום. במשך כל זמן הריצה האוזניות נשארו צמודות, לא זזו ולא יצאו לרגע אחד מהאוזן, בניגוד לאוזניות הרגילות שלי שאותם הייתי צריך לדחוף חזרה לאוזן כל פעם שהם נפלו. בנוסף לכך, בתור מרכיב משקפים לא מצאתי בעיה בשימוש באוזניות, אפילו לא עם משקפי שמש.
בנוסף, האוזניות מגיעות עם כבל קצר ולערכה עצמה מצורף כבל מאריך. כבל קצר טוב כאשר בזמן פעילות ספורטיבית, אתם שמים את הנגן/טלפון על הזרוע ואין כבל עודף המסתרך בין האוזניים למכשיר. גם האטב המחובר לכבל מצמיד אותו לגוף כך שהכבל עצמו לא "קופץ" לכם בזמן פעילות.

קרא עוד:  היום זה מתחיל: מבצעי יום הרווקים 2019

תפעול
אתם בטח שואלים את עצמכם מה כבר יש לתפעל באוזניות, רק לחבר וזהו, לא?! אז נכון. לאוזניה 3 כפתורי הפעלה המאפשרים לענות/לנתק שיחה (המיקרופון באוזניה מעולה, גם שיש רוח חזקה שומעים מצוין ללא הפרעות) לנגן/להפסיק מוזיקה, להעביר שירים ולשלוט בעוצמת השמע, כאשר אתם משתמשים בנגן.

שמע
איכות השמע לא מחדשת דבר באוזניות הספורט. האוזניות מספקות איכות שמע סבירה עם צלילים נקיים כאשר רמת הווליום היא בין 70-80 אחוז (תלוי במכשיר בו אתם משתמשים) כאשר מעבר לכך, צלילים שונים מתחילים להיות מעט צורמים. הבס באוזניות מעט מאכזב ולא נשמע כל כך טוב ויש צורך לשחק מעט בהגדרות האקולייזר (משם לא תבוא הישועה) במכשיר על מנת ליהנות ממנו מעט יותר. אם נשווה את אוזניות הכפתור (האיכותיות) לאוזניות הללו נרגיש כי אוזניות הכפתור מבודדות טוב יותר את רעשי הרקע ומפיקות צלילים איכותיים יותר.

כמובן שאיכות שווה כסף ולאוזניות איכותיות (בשמע) יותר נצטרך לשלם יותר אך ביחס למחיר (300 ₪) ולתוספות שיש בהן (מיקרופון ולחצן בקרה) הן במחיר סביר.

לסיכום
ג'ברה מציעה אוזניות מעוצבת המתלבשות על האוזניים כאשר בכל פעילות ספורטיבית שתעשו הן ישארו במקום ולא יפלו, מיקרופון שעובד מצוין גם כאשר הרוח חזקה ולחצנים נוחים המאפשרים לענות לשיחות ולהעביר שירים בסלולר שלכם. האוזניות חזקות ועומדות יפה בנפילות ותאונות שונות, ואף עמידות בגשם (כך לטענת ג'ברה- אך זה יהיה טוב אם הנגן או הסלולר יהיה עמיד לכך גם כן). בתכלס אם אתם מחפשים אוזניות לשימוש ספורטיבי אין ספק כי האוזניות הללו יכולות להתאים לכם. אך, אם רק איכות שמע גבוהה מעניינת אתכם, האוזניות של ג'ברה הן לא הכתובת.