אוזניות  בלוטוס של ג'אברה אמנם גרפו פרסים רבים, אך לא ציפינו מהם לקבל את ההפתעה כחובבים מושבעים של מוסיקה. בדקנו את אוזניית Jabra Rhythm עם מיקרופון פנימי לביצוע שיחות, וכפתור מענה/ניתוק או מעבר שירים לנגן המוזיקה. שילוב של עיצוב סולידי עם איכות שמע ואפשרות להפעלה עם הסלולרי הפתיע לטובה.

העיצוב
איכות החומרים והבנייה משדרת עוצמה שקטה ומוכיחה את עצמה עם הזמן. כיסוי מתכתי מושחר עם כיתוב ג'אברה גם בחיבור וגם באוזנייה מראה אמינות מן הרגע הראשון.

בכל אוזניה ממוקם רמקול רשתי עם עוגן דינמי, שלהבדיל מאוזניות כפתור סטנדרטיות, במקרה שלפנינו, הגוף העיקרי של האוזנייה נשאר מחוץ לאוזן. מגוף האוזנייה יוצא צינור קטן, עליו מלבישים מתאם סיליקון אשר הוא זה שאחראי על המגע ההדוק עם אוזן המשתמש.
מבנה זה, מאפשר להגדיל במעט את גוף האוזנייה והתאמתו במדויק לאוזן. אני אישית חיפשתי זמן רב אוזניות שיהוו תחליף איכותי לאוזניות הסטנדרטיות של האייפוד עם כפתורי השליטה, אך גם אחרי אוזניות שונות ותואמות הייתי חוזר לאוזניות הלבנות.. עד שמצאתי את ה-Rhythm.

איכות שמע
כאשר מתארים את הצליל של אוזניות ה-Rythm, מוצאים את האוזניות כידידותיות למשתמש: הצלילים חזקים אך לא צורמים, נוטים לצד המעוגל, עם תדרי מיד-בס מלאים. גם אוהבי רוק כבד וגם אוהבי מוזיקה קלאסית ימצאו להם פינת חמד באוזניות הללו.

מצגת צלילים רחבה משתלב עם בס מפותח ללא רבב (לא מודגש וצורם אלא מושקע) כאשר גם בבלדות של Scorpions יש הפרדה מלאה לכלים אינסטרומנטליים וגם בקטעים קצביים יותר של Glee  ישנה חלוקה בין צלילי המקצב לסולו הווקאלי.

קרא עוד:  גוגל נפרדת ממשקפי ה-Glass המקוריים עם עדכון אחרון

מרווח האזנה נע בין 15 הרץ ל-16 קילוהרץ. זה לא הרבה יחסית לאוזניות אולפן, אבל באשר לאוזניות כפתור, עוצמה זו בהחלט מחסה את הטווח המצופה לאוזניות "ניידות".

גומייה באוזן
אוזניית Rhythm של JABRA מהווה תוסף נהדר לחיי היום יום. מבנה האוזנייה גם "נועל" אותה באוזן כך שבתנועה הן לא נופלות או זזות ובהמולת העיר היא מצליחה באין מפריע להשמיע את הצלילים האהובים, בלי לנתק אותך סופית מן החלל הסובב אותך. הגומייה סביב מתאימה עצמה למבנה האוזן ולא מציקה גם לבעלי האוזן הרגישה כך שהיא מתאימה כמעט לכולם. במשרד הנגינה לא תישמע לחלל הפתוח הצמוד אליך, דבר שהפריע לנו באוזניות הכפתור הסטנדרטיות כאשר הסובבים אותך שמעו את צליל מן האוזניות שלנו. .

תקשורת
השימוש בכפתור החלפת השירים הוא גם הכפתור של מענה/ניתוק בשיחות הטלפון והסקייפ. המעבר הוא חלק ובדיקה על האייפון שלנו הנגינה המשיכה במקום בו נפסקה. השמע בשיחה הוא מצוין גם בשיחות עם סקייפ וגם בשיחת טלפון רגילה., אולם בזמן השימוש בפקודות הקוליות דרך האוזניות נתקלנו במספר בעיות.

מחיר
בארץ מחירם עומד על 149 ש"ח. מחיר הגיוני וסביר מאוד ביחס למה שמקבלים.

לסיכום
האוזניות של Jabra מצליחות לא רע בהתחשב במחירם הנמוך. האפשרות להשתמש בהם כאוזניה לסלולרי או לנגן המוזיקה היא בהחלט קוסמת ומוסיפה עוד אפשרויות שימוש רבות. זוהי הבחירה המושלמת בעיצוב, במשקל וגם באיכות השמע גם להייטקיסט וגם לצעיר אוהב המוסיקה.

קרא עוד:  הטלוויזיה עוברת לאינטרנט: בדקנו את +Yes ולא התאכזבנו, רק מהמחיר

מפרט
משקל: 12.38 גרם
אורך החוט: 106 ס"מ
חיבור בפלג 3.5 מ"מ בציפוי זהב
מיקרופון מובנה
3 מתאמי סיליקון לנוחות ובידוד רעשי רקע
יכולת שליטה על העברת רצועות המוזיקה שבנגן / בסלולר ישירות מהאוזנייה
שליטה על מענה / ניתוק שיחה ישירות מהאוזנייה
גודל רמקול – 8.6 מ"מ לאיכות שמע אופטימלית
רגישות – 107 dB +/- 3 dB