דגמי Elite 45e (שמאל) ו Elite 65e

בתחום האוזניות, ולא משנה מאיזה הסוג, בדרך כלל צריך יש כמה פשרות שצריך להתמודד עמן. מצד אחד אוזניות גדולות אינן נוחות לשימוש כשמתניידים ממקום למקום, ומצד שני באוזניות קטנות בדרך כלל זמן הסוללה נמוך מדי, ובהרבה מקרים הן גם פחות איכותיות בהיבט של שימוש בזמן שיחה. ג'אברה (Jabra) מנסה עם Elite 65e לספק פתרון מאוזן ולשלב סאונד איכותי, הפחתת רעשים, אפשרות לבצע שיחות גם במקומות רועשים, ובדרך גם לספק זמן עבודה טוב. הצליח לה?

משדרת עסקים

אם את Elite 65t שכבר סקרנו באתר ייעדה ג'אברה בעיקר לעוסקים בספורט, את Elite 65e היא מכוונת ככל הנראה לאנשים המתניידים במהלך היום ומעוניינים להאזין למוזיקה ולבצע שיחות, אבל בלי מחויבות. כלומר, האוזניות יושבות על הצוואר במהלך כל היום, וכאשר נכנסת שיחה מכניסים את אחת האוזניות לאוזן ולוחצים על כפתור המענה לשיחה. אבל אם במקום זאת מחליטים להאזין למוזיקה, משתמשים כמובן בשתי האוזניות, ואותו כפתור משמש הפעם כדי לאפשר להמשיך בהאזנה מנקודת העצירה האחרונה.

האוזניות משלבות גומי ופלסטיק ברמת גימור ובנייה גבוהה מאוד. הן קלות משקל ונוחות מאוד לענידה. כל אוזנייה מחוברת בכבל שטוח לקצה הקשת. בצד אחד של הקשת יש כפתורי שליטה שאחראיים לעוצמת השמע וכפתור משולב למענה/ניתוק שיחה או הפעלה/השהייה של המוזיקה. בצד השני יש כפתור להפעלה מהירה של מסייעת וירטואלית וכן כפתור השתקת רעשים (ANC) שיוסבר בהרחבה בהמשך. בחלק האחורי של הקשת יש חיבור microUSB לטעינה.

האוזניות הן מסוג 'בתוך האוזן' (In Ear) והן משולבות בקשת סיליקון שנועדה לייצב את האוזנייה ולמנוע תזוזה גם בזמן הליכה, אפילו מהירה. למרות שקיימים מספר אטמים וקשתות להחלפה באריזה, גם הגודל הקטן ביותר קצת גדול מדי לטעמנו ויכול לגרום למעט לחץ באוזן. מעבר לכך, הקשת נוטה להפוך ללחה ולא נעימה לעור בעת שמזיעים.

קרא עוד:  סקירה: מצלמת אבטחה חכמה של שאומי שיכולה לפעול בכל מקום - וללא חיבור לחשמל

כאשר האוזניות מונחות על הצוואר ללא שימוש, ניתן להצמיד את זוג האוזניות אחת לשנייה הודות למגנט שבתוכן. הדבר לא רק משמש לחיבור האוזניות שלא יזוזו, אלא גם להשהיית המוזיקה באופן מיידי. אהבנו.

בואו נדבר על ביצועים

בכל הקשור לאיכות הקול במהלך שיחה קולית, ג'אברה הטמיעה ב-Elite 65e לא פחות משלושה מיקרופונים. אחד שממוקם קרוב מאוד לפה באוזנייה הימנית, ושניים נוספים על האוזניות עצמן בצדדים. בזכות כך, השמע בעת שיחה חלק וללא הפרעות. גם במקומות רועשים, הצד השני הצליח לשמוע היטב ובאופן ברור.

עם זאת, מיקום הכפתור של המענה/ניתוק השיחה אינו ידידותי. הוא נמצא על הקשת ולעיתים הוא פחות נגיש, במיוחד כשלובשים חולצה עם צווארון. עדיף היה היה אם ג'אברה הייתה מוסיפה כפתור בבקר הקטן שבחוט האוזנייה הימנית.

חובבי המוזיקה האודיופילים ייהנו מאוד מהאוזניות. לא רק שהצליל המופק מהן ברור ונקי, אלא גם חזק ועוצמתי. גם צלילי הבס הנמוכים מורגשים בהחלט ועוד יותר כאשר מצב השתקת הרעשים מופעל. למתקדמים, יש אפשרות לקבוע אם מעוניינים ביותר צלילים גבוהים (טראבל) או נמוכים (באס) דרך אפליקציית +Sound של החברה.

דווקא מה שאכזב אותנו הוא מנגנון השתקת הרעשים – Active Noise Cancellation או ANC בקיצור, המופעל בלחיצה על כפתור בקשת השמאלית – כפי שהזכרנו לעיל. הוא נועד לעזור להפחית רעשי רקע בזמן האזנה למוזיקה או ביצוע שיחות קוליות, כך שהדבר אמור לספק שקט יחסי וריכוז אם בזמן העבודה או הליכה ברחוב. עם זאת, המנגנון כשל בהפחתת הרעשים המצופה ממנו, ונכשל בסינון רעשי שיחה שהתקיימה בסמוך שוב ושוב. רק ברעש מונוטוני, כמו זה ששומעים בעת נסיעה במכונית, הצליחו האוזניות להפחית במעט את הרעש. אם משווים את יכולת סינון הרעשים של Elite 65e לאוזניות אחרות שבדקנו בעבר, זהו אולי הכשלון הכי גדול שלהן וחבל.

קרא עוד:  הושק בישראל: Jabra Elite 75t ב-699 שקלים

מלבד השליטה באקולייזר, אפליקציית +Sound מאפשרת להגדיר את המסייעת הקולית, אם רוצים להשתמש ב-Google Assistant או מסייעת אחרת כמו Alexa. הכפתור עבד באופן מהיר עם Google Assistant, שהצליחה לזהות את הבקשות למרות האנגלית הקלוקלת המוטבלת במבטא עברי. באפליקציה יש גם אפשרות להוסיף 'רעש לבן' כמו רעש של מאוורר, גלים, גשם וכדומה וכן לקבוע פרופילי שמע שונים.

נציין לטובה כי ג'אברה ממשיכה לספק עדכונים לאוזניות שלה, וזה נותן מענה לבעיות שונות המתגלות בידי המשתמשים. גם ב-Elite 65e, ברגע החיבור לאפליקציה כבר חיכה עדכון חדש.

מבחינת סוללה, Elite 65e מספקות עד 13 שעות האזנה למוזיקה בעוצמת שמע בינונית, שזה לא מעט בהשוואה לאוזניות אחרות. כאשר מנגנון הפחתת הרעשים מופעל, זמן השימוש נחתך בחצי. טעינה מלאה אורכת כשעתיים, אך מספיק 15 דקות לשימוש של כמחצית יום.

השורה התחתונה;

Elite 65e של ג'אברה הן אוזניות איכותיות. הן מציעות סאונד משובח בשיחות קוליות וגם בהאזנה למוזיקה. האוזניות בנויות מחומרים איכותיים וזמן הסוללה שלהן מצוין. חבל כי מנגנון ה-ANC אינו פועל כמצופה ממנו והיינו שמחים לדרך נוחה יותר לענות או לנתק את השיחה בלי לחפש את הכפתור. מחירן לא זול והן נמכרות ב-779 שקלים.