היום חל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. לראשונה משיק משרד הביטחון אפליקציית פייסבוק המאפשרת להדליק נר וירטואלי ולהוסיף הקדשה אישית. בנוסף, יוכלו הגולשים לשתף זה את זה במחשבות ובזיכרונות.

בשבוע שעבר (ה') היה שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הראשון שהדליק נר לזכר הנופלים. אחריו הדליקו מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (במיל') אודי שני, וכן סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה. "ביום הזיכרון, הזיכרון האישי של כל אחד מאתנו, מצטרף לזיכרון קיבוצי שלנו כחברה ומדינה." כתב שר הביטחון בדף הפייסבוק האישי שלו. "נזכור ביום זה את הנופלים למען העם והארץ, גם כדי להיות ראויים לקורבנם", ציין השר.

מטרת האפליקציה היא לחזק את החיבור הרגשי וההזדהות בין אזרחי ישראל, בעיקר בני הדור הצעיר, עם יום הזיכרון הממלכתי ועם הנופלים. היא הושקה כחלק מפעילות אינטרנטית תמידית של משרד הביטחון סביב זיכרון החללים. באתר "יזכור", הפעיל בכל ימות השנה, קיימים כל שמות הנופלים, סיפור חייהם ומקום קבורתם המדוייק.

לכניסה לאפליקצייה .

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.