אחד הדברים שהכי רצינו שיתווסף ב-iOS 6, על אף שהשמועות לא טרחו אפילו לדבר עליו, היא האפשרות להוספת ווידג'טים למסך הבית. בעוד במערכת האנדרואיד של גוגל הווידג'טים חוגגים כבר מהגרסה הראשונה, משתמשי iOS קיבלו סוג של ווידג'טים רק בגרסה מאוחרת מאוד של מערכת ההפעלה, iOS 5, אשר שוחחרה לפני שנה, וגם אז אלו היו רק שני ווידג'טים שנמצאים במרכז העדכונים ולא על מסכי הבית.

כידוע, מכשיר iPhone פרוץ ניתן להתאמה אישית, וממכשיר iPhone פרוץ ועד להוספת ווידג'טים למסכי הבית הדרך קצרה מאוד. תוסף בשם Dashboard X מתיימר לעשות בדיוק את זה וקיים מזה זמן. התוסף מאפשר להוסיף ווידג'ט ממרכז ההתראות גם על מסכי הבית – הוא קל להבנה, שימושי, מגניב, ואפילו מגיע מישראל, הבעיה? הוא עולה $5 בחנות ה-Cydia. פתרון? iWidgets.

iWidgets הוא תוסף חינמי שמוצע בחנות ה-Cydia והוא מאפשר, כפי שכבר הספקתם להבין, למקם ווידג'טים למסך הבית. כששוחרר התוסף, הוא הגיע רק עם שני ווידג'טים: שעון ולוח שנה, אך כעת גם מתווסף ווידג'ט של שעון ומזג אוויר וכן הוא הראשון לתמוך ב-HTML5 כך שלמפתחים יהיה קל מאוד ליצור וודג'טים חדשים. מיקום הווידג'טים נעשה בצורה פשוטה מאוד שדיי מזכירה את הפעולה ב-Dashboard X: לחיצה ארוכה על חלל ריק במסך הבית, משם ייפתח תפריט שיאפשר לבחור איזה ווידג'ט שנרצה להוסיף. הזזת הווידג'ט ומיקומו נעשים באותה צורה בה מזיזים אפליקציות על פני מסך הבית (לחיצה והחזקה).

קרא עוד:  פייסבוק מודה: עובדים האזינו להקלטות המשתמשים במסנג׳ר

התוסף עובד רק על מכשירים פרוצים (כמובן) ותומך ב-iOS 5 וב-iOS 6. כרגע, פריצה ל-iOS 6 קיימת רק למכשירים מבוססי A4 (רק ה-iPod TouchiPhone 4 דור רביעי), וגם היא פריצה קשורה. פריצה מלאה, על פי הדיווחים, לא תגיע בקרוב. אם מכשירכם נמצא על iOS 5 והוא פרוץ, ללא ספק שווה לכם לנסות את התוסף.