למרות שמעולם לא הצהירה כי בכוונתה להיכנס לתחום הטכנולוגיה הלבישה, גוברות להן השמועות החדשות אודות מערכת ההפעלה העתידית מבית אפל, ה-iOS 8 והשעון החכם מתוצרתה. 

עפ"י השמועות האחרונות המגיעות ממספר גורמים, מערכת ההפעלה העתידית iOS 8 אינה צפוייה לכלול שינוי עיצובי אגרסיבי כפי שראינו במערכת ההפעלה iOS7, אולם, היא כן תכלול מספר אלמנטים חדשים- כך שיהפכו את מערכת ההפעלה לדומיננטית ואינטואיטיבית יותר עבור משתמשיה. אחד מן האלמנטים הצפויים לפי השמועות, יגיע כאפליקציה בריאות מיוחדת שתהווה חלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה (בדומה לאפליקציית ה-Passbook שאפל הטמיעו עוד במערכת ההפעלה השישית).

האפליקציה תקרא Healtbook ותסתנכרן באופן מלא עם השעון החכם, תזהה ותקרא את האותות שישודרו ממנו, ותציג בפני המשתמש את מספר הקילומטרים והצעדים שעבר, מספר הקלוריות ששרף וכדומה. בנוסף, האפליקציה גם תציג מידע חיוני אודות בריאותו של המשתמש ותדע גם לפענח את חום גופו, פעימות ליבו ולחץ דמו.

 מוקדם יותר השנה, אפל גייסה לשורותיה מספר רחב של רופאים ומומחים עולמיים בתחום, על מנת לבחון פרויקט סודי שמעולם לא חשפה את תוכנו לציבור. אולם, גורמים שונים מעריכים כי השנה אפל מתכוונת לשים דגש נרחב על תחומי הכושר בפרט והבריאות בכלל. דגשים אלה כך צויין, ייושמו במערכת ההפעלה העתידית אותה אפל מתכוונת לשחרר במהלך השנה הנוכחית.

 טרם ידוע בשלב הנוכחי האם זה יהיה תפקידו העיקרי של ה-iWatch, והאם יוכל לכלול את מירב הפונקציות, לרבות קבלת התראות, קריאת מיילים והודעות, כפי שמתחרו העיקרי בשוק, ה- Galexy Gear מבצע. שמועות אלו, מצטרפות למעשה לגל השמועות האחרון כי אפל צפויה להשיק השנה זוג מכשירים בעלי מסכים מוגדלים וכן מכשיר אייפד חדש בגודל 12 אינצ'.

קרא עוד:  סמסונג לא תעדכן את Galaxy S8 ו-Note 8 לאנדרואיד 10

נזכיר, כי כנהוג בכל שמועה או בכל פיסת מידע חדשה יש לקחת את הדברים בערבון מוגבל, שכן אפל מעולם לא חשפה את תוכניותה בטרם יעלה טים קוק לבמה. כך או כך, נראה שבכל זאת נצטרך לחכות לכנס ה-WWDC, בכדי לראות האם השמועות יתבררו כנכונות.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.