במהלך שנת 2012 אינטל צפויה להשיק את הדור הבא של מעבדי ה-PC, מבוססי ארכיטקטורת Ivy Bridge שהוצגה לפני באמצע השנה, כך לפי דיווח של אתר Fudzilla. המועד המקורי היה אמור להיות מספר חודשים מוקדם יותר, אולם בשל ירידה בדרישות ועיכובים רבים בהשקת דור מעבדי השרתים Sandy Bridge E, נאלצה אינטל לדחות את ההשקה לאפריל 2012. גם התחרות מצד AMD שהציגה את פלטפורמת ה-Bullodzer לא הצליחה להרשים במיוחד ולהציג ביצועים יוצאי דופן כך שאינטל יכלה לדחות את ההשקה מבלי להיות מודאגת מהתחרות.

המעבדים הראשונים מבוססי ארכיטקטורת Ivy Bridge יהיו מסדרת Core i5 ו-Core i7 בליתוגרפיית ייצור של 22 ננו-מטר, אשר יחליפו בהדרגה את מעבדי ה-Sandy Bridge שהושקו בתחילת השנה. המעבדים יספקו עד 8 ליבות, לראשונה במחשבי PC וכן תמיכה ב-DirectX 11 ו-OpenGL 3.1 שיאפשרו עד 60% יותר ביצועים בכרטיס הגראפי הבנוי במעבד בהשוואה לדור המעבדים הקודם. המעבדים יצרכו פחות חשמל (כ-15W) שבמיוחד רלוונטי למחשבי הלפטופים וכן יוסיפו תמיכה ב-PCIe 3.0.

יתרון נוסף ואולי המשמעותי לרובנו הוא שהמעבדים החדשים, לפחות בחלקם, יהיו תואמים ללוחות מעבדי ה-Sandy Bridge בחיבור LGA 1155, כך שרק יהיה דרוש עדכון BIOS מיצרן הלוח והמחשב שלכם יוכל להשתדרג למעבד החדש, אם כי זה כמובן תלוי בתמיכת היצרן.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.