חברת ITG, זו שהביאה לנו את ה-xpPhone, מכשיר בגודל סמארטפון ממוצע שמריץ Windows XP חוזרת לכותרות כשהציגה את xpPhone 2, והודות ל-Windows 8 שתרוץ עליו, הוא יהפוך לנוח הרבה יותר.

על מסך 4.3 אינצ' יביא ה-xpPhone 2 את מערכת Windows 8 הידידותית למגע, לראשונה למכשיר סמארטפון בממדים קטנים במיוחד. המכשיר ירוץ על מעבד 1.6GHz יחד עם זיכרון 2GB, ודיסק פנימי שיספק 112GB של אחסון, ועוד 18.5 שעות (!) דיבור בטעינה בודדת. הגרסה החדשה מעט דקה יותר מקודמתה ונמדדת 140xx73 מ”מ ובעובי של 17.5 מ”מ, זאת בעיקר בזכות וויתור על המקלדת הנשלפת, דבר שישפיע רבות גם על משקל המכשיר בהשוואה לקודמו ששקל 400 גרם.

ITG לא דיברה על המעבד, אך היינו מנחשים כי מדובר במעבד ה-Atom, אלא אם היא מתכננת כבר על התמיכה של מיקרוסופט במעבדי ARM וזה גם מה שיכול להסביר את מספר השעות הגבוה של הסוללה, אולם דבר עדיין לא אושר והערכות החברה להשקת המכשיר הם לקראת אמצע 2012, לאחר שמיקרוסופט תשחרר את מערכת ההפעלה.

מערכת ה-Windows 8 מגיעה כזכור עם ממשק ה-Metro, ממשק ידידותי למגע המאפשר לגשת לכל האפליקציות ושירותי המערכת במסכי בית מעוצבים וברורים, כך שאם הממשק מתאים לטאבלטים, הוא וודאי יכול להתאים גם לסמארטפונים. (מקור)

עדכון: אכן מדובר במעבד ה-Atom Z530 ולמרות שלא רואים אותה בתמונות, ישנה מקלדת QWERTY מלאה הנשלפת מטה.

 

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.