אם עד כה היינו “מסתפקים” בלשחק עם הסמארטפון במשחקים שהורדנו מהמארקט, היום ניתן למצוא מספר מוצרים שלוקחים את חווית המשחק רמה אחת מעל. אם מסוק ה-AR Dron המפורסם (והיקר) או מכונית ה-BeeWi המספקים הנאה נוספת ליכולות של הסמארפון.

מוצר נוסף ומהנה לא פחות הוא ה-iSuper, מסוק על שלט קטן ומיניאטורי הנשלט כולו ממכשיר האייפון ומאפשר הטסה בתוך הבית, במשרדים וגם בחוץ. כל השליטה מתבצעת באמצעות אפליקציה ייעודית המתחברת למסוק ומאפשרת לנו להטיס אותו לאן שנרצה על ידי הטיית המכשיר (Tilt) או על ידי כפתורי הטיסה.

מסוק ה-iSuper מגיע בשתי גרסאות: האחת קטנה (iSuper Small) באורך 21 ס”מ המיועדת למקומות סגורים כמו בבית או במשרד והשנייה גדולה (iSuper Big)באורך 36 ס”מ המיועדת להטסה בחוץ. המסוק הקטן יותר ניתן להטסה בקלות בבית שכן גודלו המזערי מאפשר להגיע לכמעט כל פינה שתרצו ופחות צריך לחשוש אם הוא נתקל בדברים. המסוק הגדול לעומת זאת אינו מיועד להטסה בבית ואפילו מעט מסוכן לכך, ולכן הוא מיועד רק להטסה במקומות פתוחים.

להטיס כמו מקצוען
כדי להימנע נזק לעצמנו בחרנו בגרסה הקטנה יותר וניגשנו לחנות האפליקציות של אפל כדי להוריד את האפליקציה, ביצענו התאמה בין המסוק למכשיר האייפון בהגדרות ה-Bluetooth והתחלנו לשחק.

האפליקציה מציגה ממשק נקי ופשוט ועיקרה היא שני הכפתורים הגדולים, כשהאחד אחראי על גובהו של המסוק והשני על כיוונו. למעשה הכפתור השמאלי שולט ברוטר הגדול ומגביר ומוריד מהירות הרוטר בהתאם, והכפתור השני אחראי על הרוטר הקטן שנוטה בהתאם לכיוון שאנו מעוניינים לטוס. בנוסף, ניתן לעבוד עם האפליקציה במצב Tilt, המשתמשת בחיישני התנועה של האייפון כדי להטיס את המסוק, אבל זה למתקדמים שבנינו.

התחלנו מכפתור הגובה, שמגיב מהר (מידי) ללחיצה ובתוך שניות המסוק כבר היה באוויר. לחיצה על כפתור התנועה קדימה הניעה את המסוק ובשילוב של כפתור הגובה (שתמיד היה בהיכון) הצלחנו לגרום למסוק לטוס (כמעט) לאן שרצינו. בתחילה זה היה מאתגר, כך שהיה נראה כי המסוק עצמאי ולא ממש מקשיב לנו. אך לאחר מספר שימושים הבנו את הטריק, והעיקר זה השילוב של שני הכפתורים יחדיו ולא לעזוב או להסתכל עליהם בזמן ההטסה. בזמן שאנחנו מטיסים את המסוק קדימה, הוא מאבד גובה, ולכן זה חשוב לשמור על מיקומו ולהמשיך ולהניע את המסוק קדימה. גם רגישות הכפתורים גבוהה מאוד, וצריך להיות עדין איתם שכן המסוק מגיב מהר מאוד לכל לחיצה. זה לא מגיע טבעית וצריך קצת זמן ולבסוף לומדים.

קרא עוד:  עוד מ-I/O 2019: המסך החכם Nest Hub Max

עמיד בהתעללויות
נהנינו להטיס את המסוק ולהפתיע את מי שנכנס בדלת בית, או לגרום לבלגן בשולחן העבודה כשהקרבנו את המסוק לדפי נייר שהתעופפו לכל עבר. וכן, נתקלנו בלא מעט חפצים, הפלנו אתו לרצפה, צנח לנו מגובה רב וגם גרמנו נזק לעציץ בבית אבל המסוק שרד ללא שריטה. בכלל אם נסתכל על איכות הבנייה שלו נגלה כי

הוא מורכב מאלומיניום ופלסטיק רך שעמיד בפני ההתעללויות שלנו, כך שנזק ממשי לא נצליח לגרום לו כל כך מהר. במידה ואוזלת הסוללה או בטעות אבדה התקשורת, המסוק יורד לאט עד הרצפה והמבנה המיוחד שלו גורם לו תמיד לשמור על איזון.

לאחר כחצי שעה של משחק, שמתוכם היו כ-10 דקות רציפות במסוק אזלה הסוללה. כמו ה-BeeWi, הסוללה אינה מספקת שעות של משחק, ובכלל זוהי בעיה הקיימת בכל משחק על שלט. מכיוון שאין סוללות אצבע, לא ניתן להאריך את המשחק בהחלפת סוללות ולכן אנו חייבים חיבור USB שבמחשב. כך הטענו את המסוק כ-25 דקות בחיבור למחשב ונדלקה לנו נורה אדומה המסמלת כי המסוק נטען במלואו והמשכנו לשחק. דבר נוסף הוא המרחק. לא נוכל להתרחק מהמסוק יותר מ-10 מטר שכן טכנולוגית ה-Bluetooth אמנם הופכת את העלויות לזולות יותר ליצור אך מגבילה אותנו בתנועה, דבר שיותר רלוונטי למסוק הגדול מאשר הקטן.

וידאו: iSuper Helicopter בפעולה

טייס אוטומטי

בצד האפליקציה, ישנם עדכונים על בסיס קבוע כשלאחרונה נוספה לה מספר אפשרויות. האפשרות החביבה ביותר היא ההקלטה שמאפשרת להקליט את מסלול הטיסה של המסוק ולחזור על כך בעצמה, סוג של טייס אוטומטי. אפשרות נוספת היא להאזין למוזיקה בזמן ההטסה ולקבוע אילו שירים ינוגנו ממכשיר האייפון. חסרון נוסף הוא חוסר התאימות למכשירי אנדרואיד, כך שבינתיים אין גרסת אנדרואיד מתאימה והוא מותאם רק למכשירי אייפון, אייפד ואייפוד טאץ', אך ידוע לנו כי הם עובדים על כך.

קרא עוד:  אתם שומעים? אוזניות ללא חוטים מומלצות שלא יקרעו לכם את הכיס

מחיר
המסוק נמכר כיום דרך חנות iLab, כאשר הגרסה הקטנה נמכרת במחיר של 399 ש”ח ואילו הגרסה הגדולה נמכרת במחיר של 499 ש”ח, כרגע במחיר היכרות. מחיר סביר בהשוואה ליכולות שהוא מספק.

לסיכום
החוויה משילוב הסמארטפון עם שליטה במסוק בהחלט מהנה. זה הופך את השימוש להרבה יותר מעניין ואקטיבי. עמידות המסוק מפתיעה לטובה ולמרות כל מה שהוא עבר אצלו הוא שרד ללא נזק. כן היינו רוצים לראות אפשרות למרחק טיסה גדול יותר למסוק הגדול, אבל לא בטוח שגם היינו מוכנים לשלם על כך יותר וכך גם יכולת הסוללה. האפליקציה פועלת בצורה מצוינת והמסוק מגיב בזריזות, והיינו שמחים לראות גם תמיכה במכשירי אנדרואיד בקרוב.

ויש גם תחרות!
בקרוב נערוך תחרות ובה נחלק את מסוק ה-iSuper הקטן לאחד המשתתפים. שימו לב לפרסום באתר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.