חנות אייסטור בבאר-שבע

במסיבת עיתונאים שערכה הבוקר (ב') אייסטור (iStore) בתל אביב, הכריזה החברה על הפיכתה למשווקת רשמית למוצרי אפל בישראל, זאת לצד התרחבות החברה מתל אביב לפתיחת רשת חנויות כלל ארצית.

המהלך שנרקם כבר לפני חצי שנה, הגיע לדברי אייסטור לאחר פניה שהתקבלה מאפל, אשר ביקשה להפוך אותה למשווקת רשמית (AR (Apple Reseller. משמעות הדבר הוא שבניגוד לרשת חנויות איידיגיטל ולקבוצת אייקון גרופ, שהיא היבואנית הרשמית בעלת המותג (APR (Apple Premium Reseller, תוכל אייסטור לעצב את החנויות כרצונה ללא התערבות מאפל עצמה וכן ללא צורך לעמוד בקווים המנחים הנוקשים של אפל.

מהלך נוסף עליו הכריזה אייסטור הוא שבקרוב עומדת לקבל החברה רישיון להקמת מעבדה מורשית לתיקון מוצרי אפל. תוקם עמדת Genius Bar בדומה לזו הקיימת בכל אחת מחנויות Apple Store בעולם, דרכה יוכלו הלקוחות להתייעץ עם מומחים, לקבל הסברים וגם לתקן את את מכשירם ללא צורך לשליחת מעבד חיצונית, כל עוד אלו אינם דורשים פתיחה פיזית של המכשיר. עד עתה, נשלחו המכשירים למעבדה חיצונית, ובמקרה של מחשבי מק אלו נשלחו למעבדות של אייקון גרופ, שהיא היבואנית הבלעדית למחשבי אפל בישראל.

עד שנת 2018 מבטיחים בחברה יוקמו עוד שישה סניפים ברחבי הארץ בעוד כבר אתמול נפתחה רשמית חנות בבאר שבע. כמו כן, החנות בת-אביב צפויה להתרחב ולעבור למיקום גדול יותר. עם פתיחת הסניפים הנוספים, אייסטור תוכל לפנות לאפל ולהגיש בקשה להפיכתה כ-Premium Reseller בדומה לאיידיגיטל.

את הסניף הראשון שלה פתחה אייסטור בשנת 2007 ברחוב דיזנגוף ואת מוצרי אפל רכשה עד כה דרך ייבוא מקביל. לדבריה, המהלך יוזיל את מוצרי אפל בעשרות אחוזים, אולם בפועל, אייסטור תמשיך לרכוש את המחשבים מאייקון גרופ, בעוד את האייפון והאייפדים תרכוש ישירות מ-C-Data שגם היא יבואנית ומפיצה את מוצרי אפל בישראל.

קרא עוד:  למקרה שהקודם היה זול מדי: אפל מציעה גרסה יקרה אף יותר של ה-Mac Pro
חנות אייסטור בבאר-שבע
החנות החדשה בבאר שבע. צילום: אורי אקרמן

חיים זגורי, מנכ״ל iStore:"אנו שמחים על בחירתה של Apple ב-iStore למשווקת רשמית בישראל ומודים על הבעת האמון ב-iStore. מאז 2007 ועד היום iStore הובילה בחדשנות, בשירות ובמחירים האטרקטיביים בשוק מוצרי Apple ותמשיך לעשות זאת לצד השקת אתר אינטרנט חדש והתרחבות הרשת לפריסה ארצית. בעוד 3 שנים הרשת צפויה להיות הרשת העיקרית לשיווק מוצרי Apple בישראל וזאת לצד פריסת חנויות רחבה, שירותי תיקונים רשמיים עם שותפות בתוכנית APR,  לצד היותה מופת בשירות מקצועי והגון, מדיניות מחירים הוגנת ומקצוענות חסרת פשרות בעולם התוכן של Apple."

רשת איידיגיטל שחררה הודעה עם ההכרזה של אייסטור: "חברת אפל בחרה ב-iDigital  להיות הנציגה הרשמית היחידה שלה עם רשת חנויות APR (apple premium reseller). אך ורק איידיגיטל מעסיקה את המומחים של אפל בישראל אשר עובדים תחת הידע, ההנחיה והנהלים בסטנדרטים והמקצועיות אשר הגדירה חברת אפל העולמית לחנויות APR. לחברת אפל יש מספר רב של רשתות המשמשות כשותפים רשמיים של אפל (PARTNERS) מאושרי שיווק מוצרי אפל, ביניהם באג, א.ל.מ, אייבורי וגם אייסטור אשר אושרה כשותפה רשמית של אפל כבר לפני יותר מחצי שנה. חנויות אלו, אינן חנויות APR  והעובדים בהן אינם עובדים תחת התקנים בהם עובדים עובדי רשת איי דיגיטל. כמו כן, שירות המעבדה לשנת האחריות של אפל שניתן ברשתות אלו, הנו השירות של מעבדת איי דיגיטל"

אייסטור שיחררה התייחסות לתגובה של איידיגיטל: "רשת iStore  בניגוד לנטען, הינה שותפה רשמית של Apple בישראל, כך הוכרז הבוקר במסיבת העיתונאים על ידי חיים זגורי, המנכ״ל והבעלים של הרשת. יובהר כי ל-Apple ישנן הסמכות שונות אשר מיועדות ליצור בידול בין המשווקים השונים בהתאם לשוק אליו הם פונים ובכלל זאת הסמכות המיועדות לתחום החינוך, האינטגרציה ועוד.

קרא עוד:  הגיע לישראל: Galaxy A51 החל להימכר ב-1,499 שקלים

iStore הוסמכה כ-AAR + מתוך בחירה שלה וזאת על מנת ליצור את הבידול מול הרשת המתחרה. כ-AAR+ מתאפשר ל-iStore להציג קמפיינים יחודיים, עיצוב חנויות פיזיות ואינטרנטיות ייחודיות, אשר מעניק ללקוח חוויה טובה, נעימה ומותאמת לצרכן הישראלי- דבר שלא מתאפשר בהסמכת APR. אכן ישנם משווקים נוספים בשוק הישראלי ואולםiStore היא היחידה שהוסמכה להעניק את חווית ה-Retail במסגרת רשת חנויות לשיווק מוצרי Apple בפריסה ארצית עם מכירה של קו המוצרים המלא של אפל בדומה לחנויות APR. מעבר לכך אין כל קשר בין שירותי מעבדה והסמכת APR ולראייה מזה שנתיים פועלת מעבדת DCS כנותן שירות רשמי והיא אשר מעניקה שירותי תיקון רשמיים ללקוחות iStore.

כפי שנאמר במסיבת העיתונאים iStore נמצאת בתהליך הסמכה מול Apple לקבלת הסמכת נותן שירות רשמי, (AASP) ותהליך זה צפוי להסתיים בחודשים הקרובים ומיד עם סיומו iStore תחולל מהפך בתחום שירות התיקונים הרשמי, כפי שהוא עושה מזה שנים בעולם ה-Retail של Apple, ולמורת רוחה של המתחרה. כל ניסיון לטעון אחרת הוא לחטוא מהאמת הפשוטה – iStore כאן ומעתה בפריסה ארצית ורשמית, עם השירות הטוב בישראל, המחירים ההוגנים והיחס האישי והיא מזמינה גם את המתחרה ללמוד ממנה ולהציע מחירים שפויים לצד שירות אישי ומקצועי."