אחת הבעיות העיקריות של משתמשי מכשירי אפל השונים היא הנושא של העברת קבצים למכשיר ומהמכשיר. כמובן שלמשתמשיה עומדת תוכנת ה-iTunes הוותיקה כמו גם תוכנות סיור קבצים אחרות, אך הדבר כרוך בלא מעט כאבי ראש הדורש שימוש במחשב. גאדג'ט חדש שעלה לאחרונה לאתר מימון ההמונים Kickstarter מתיימר לעשות סוף לנושא העברת הקצבים ומבטיח פעולה ופשוטה.

תשכחו מתוכנות סיור קבצים ואפילו משרותי ענן למיניהם, מהיום הקבצים שלכם הולכים איתכם לכל מקום: ה-iStick הוא גאדג'ט ייחודי למשתמשי האייפון שלראשונה, אושר כאביזר על ידי חברת אפל, המשמש למעשה גם ככונן הבזק נייד בנפחים שונים לכל מטרה וגם להעברת קבצים מהמחשב למכשיר ה-i שברשותכם. בצידו האחד של כונן ההבזק קיים מחבר ה-USB הרגיל דרכו ניתן להעביר קבצים ממחשב אחד למשנהו ממש כמו דיסק און קי רגיל, ואילו מצידו השני קיים מתאם ה-Lightning המתאים למכשירי אייפון 5 ומעלה. בעת חיבור כונן ההבזק שיזוהה על ידי המחשב ככונן רגיל, נוכל לגרור קבצים אותם נרצה להעביר ולהציג במכשיר ה-i שלנו. כאשר נחבר את צדו השני אל המכשיר שלנו, נוכל, בעזרת אפליקציה ייעודית,  להציג את כל הקבצים שאחסנו בכונן מבעוד מועד.

כך לדוגמה, נוכל לצפות בסרטים או להאזין למוזיקה ישירות מה-iStick מבלי לבזבז את שטח האחסון, שכידוע נוטה להיגמר במהירות. חשוב לציין שבעזרת האפליקציה הייעודית הנלווית לכונן נוכל גם לנגן מוזיקה ולצפות בסוגי קבצים שהאייפון אינו תומך בהם באופן מובנה. האפליקציה תומכת באופן מלא בכל סוגי הקבצים העיקריים והנפוצים לרבות קבצי מדיה, שמע וקבצי טקסט.

קרא עוד:  וואווי הכריזה על MateBook E 2019 ונכנסת לשוק מחשבי Windragon

ה-iStick זכה להצלחה מסחררת כבר ביומו הראשון לעליית הפרויקט והצליח לצבור למעלה מ-600,00 דולרים שהם פי שש מציפיותיהן של יוצרי הפרויקט, שעמד על 100,00 דולרים. ראוי לציין שמחירו של ה-iStick אומנם יקר בהשוואה לכונן הבזק רגיל, אך נציין כי מטרתו העיקרית של הגאדג'ט הייחודי, הוא לפנות כמה שיותר מקום אחסון במכשיר שלנו, שהם כידוע, שווים כל מחיר בעת הצורך. את ה-iStick ניתן לרכוש במחיר של 65 דולרים לדגם ה-8 ג'יגה, 85 דולרים עבור דגם ה-16 ג'יגה, 99 דולרים עבור דגם ה-32 ג'יגה, 149 דולרים עבור דגם ה-64 ג'יגה ואילו תרצו את דגם ה-128 ג'יגה, תאלצו להיפרד מלא פחות מ-249 דולרים.

לעמוד הפרויקט ב-Kickstarter