מהפיכה? לא ממש. על-פי מחקר של חברת IDC ישראל, הבוחנת את נתח השוק של יצרניות הסלולר השונות בעולם וכעת גם בישראל, החברה הפינית לא ממוקמת יותר במקום הראשון, אלא במקום השלישי לאחר שאיבדה את השליטה לטובת סמסונג ואפל.

הכתובת בהחלט הייתה על הקיר, ובהתאם למגמה בעולם גם בשוק הישראלי נוקיה מאבדת-גובה, לטובת יצרנית סלולר אחרות אשר ראו צמחיה בשנה החולפת כגון סמסונג אשר מחזיקה בנתח שוק של 27% לעומת 25% ב-2010 ואפל שהכפילה את נתח שוק שלה ל-23% לעומת 10% ב-2010. לעומתן, נתח השוק של מכשירי נוקיה הצטמצם במחצית ובהשוואה לנתח-שוק של 40% בשנת 2010 מהווים מכירת מכשירי נוקיה רק 20% מנתח השוק הכולל.

העדר העניין במכשירי נוקיה בהחלט סייע ל-LG, שחקנית קטנה (יחסית) בשוק הישראלי, אשר הצליחה להכפיל את נתח השוק שלה מ-4% ל-8% עם ההשקה של מכשירי ה-Optimus.

נראה כי בשנת 2011, מכשיר ה-N8, אשר היה אמור להיות מכשיר הדגל של נוקיה לשנה זו לא יכל להתחרות עם ה-Galaxy S II מבית סמסונג או ה-iPhone 4 מבית אפל. ייתכן שאפשר לייחס זאת גם לכישלון של מערכת-ההפעלה סימביאן אשר נחשבת ל"סוס מת" ונכשלת להציע חווית שימוש דומה למכשירי האנדרואיד או ה-iOS. גם בחברה הפינית לא מאמינים יותר בסמביאן ועל-מנת להצליח להתחרות ב-iOS ואנדרואיד הסכימה נוקיה לשיתוף-פעולה עם מיקרוסופט בשחרור סדרת מכשירי ה-Lumia אשר מבוססים אל מערכת-ההפעלה Windows Phone 7. לצערנו, מכשירים אלה לא רלוונטיים לשוק הישראלי לעת עתה משום שלמרות שהם כוללים תמיכה בעברית ואף יישור לימין אין הם כוללים ממשק עברי, יכולת שמערכת-ההפעלה לבטח תקבל עם העדכונים הקרובים.

קרא עוד:  ל-HTC יש טלפון חדש שעונה לשם Wildfire X

מעניין אם בשנת 2012, עם ההשקה המתוכננת של Windows Phone 8 אשר אמורה להכיל מקצה שיפורים, יזכו המכשירים החכמים מבית נוקיה במידה ויזכו להשקה גם בארץ להשיב מעט מנתח השוק שאבד. יש לציין כי הנתונים אינם מכסים את החנויות הפרטיות, כך שהמספרים בהחלט יכולים להשתנות בעיקר לטובת HTC, סמסונג ואפל. (מקור)