לאחר שזכו בחודש פברואר האחרון בתחרות הישראלית ולאחר מרתון פיתוח של יותר מ-24 שעות (הכוללות איך לא, גם ג'ט לג מהטיסה מהארץ), זכו הבוקר (ב') צמד המפתחים הישראלי, שי משעלי (27) ופאבל קמינסקי (30), באחת מתחרויות ה'האקתון' הגדולות בעולם, ה-BattleHack של PayPal שנערך בסן פרנסיסקו, קליפורניה, ארה"ב.

בדרך לניצחון, בו גברו משעלי וקמינסקי על 13 קבוצות נוספות מכל העולם, פיתחו השניים אפליקציה לרשת תקשורת נתונים (Peer To Peer) המאפשרת גישה של מכשיר שנמצא במצב לא מקוון, למכשיר מקוון אחר המחובר לרשת שנמצא בקרבת מקום ובעזרתו נוצרת תקשורת חירום למצוקה ואף הצלת חיים. האפליקציה בשם AirHop, מאפשרת ביצוע שיחות והודעות SMS ללא צורך בכרטיס SIM, על ידי לקיחת "טרמפ" (Hop) על רשתות תקשורת של מכשירים שנמצאים בסביבה בתמורה לתשלום ב-PayPal.

Paypal battlehack

כאמור, צוות המפתחים הישראליים הרוויח את מקומו בתחרות הבינלאומית לאחר שזכה בגמר המקומי על פיתוח אפליקציית Socializr. האפליקציה מיועדת לשמש במפגשים חברתיים ותפקידה "לקנוס" את מי מבין חברי הקבוצה שמשתמש בסמארטפון למעלה מ-5 שניות. ה"קנס" נגבה באמצעות  PayPal ומועבר כתרומה לעמותה לבחירת המשתמשים.

למי שלא מכיר, תחרות 'האקתון' (Hackathon) הינו אירוע המפגיש בין מתכנתי מחשב, מפתחי תוכנה, מעצבים גרפיים ועוד, לצורך שיתוף פעולה בפיתוח של מספר פרויקטים במקביל. זמן האירוע יכול להיות החל ממספר שעות ועד לשבוע שלם. נושאי המפגש הם מגוונים וכוללים בין היתר תחומים כגון פיתוח אפליקציות ופיתוח משחקי מחשב.

קרא עוד:  אינסטגרם עושה טיקטוק: משדרגת את כלי עריכת הוידאו

הרעיון כאמור קנה את צוות השיפוט, שהעניק להם בסוף התחרות את המקום הראשון ואת הפרס המכובד בדמות צ'ק שמן של לא פחות מ-100 אלף דולרים.