צילום: מנחם רייס

לכבוד ט"ו בשבט, עלה שביל ישראל של החברה להגנת הטבע באופן רשמי למפות גוגל (Google Maps).

שביל ישראל, שאורכו כ-1,100 קילומטר, תועד בעזרת שתי מצלמות Trekker של Google Street View, שנשאו אנשי הדור הצעיר של החברה להגנת הטבע על גבם. השביל צולם במשך שלושה חודשים על ידי 250 אנשי צוות מהחברה להגנת הטבע, והוא יהיה נגיש וירטואלית לכל אדם בארץ ובעולם ומכל מכשיר, בעזרת מפות גוגל.

במהלך התיעוד שנערך בקיץ האחרון, הצועדים לקחו עימם 50 קילו של אוכל וציוד, שתו כ-1,200 ליטר מים וצעדו בטמפרטורה שכמעט ולא ירדה מ-30 מעלות. ההליכה עצמה נמשכה 10 שבועות ויומיים וכללה, בין היתר, עלייה להר מירון, בגובה 1,208 מטר מעל פני הים וירידה ל-195 מטר מתחת לפני הים, בכינרת. 48 היה מספר הגמלים שפגשו הצועדים בדרך.

שביל ישראל מצטרף לשורה ארוכה של שבילים ונופים המתועדים במפות Google. בין האתרים ניתן למצוא את עמק הקומבו שלמרגלות הר האוורסט בנפאל, שייט לאורך נהר הקולורדו, שונית המחסום הגדולה שבאוסטרליה, שונית האלמוגים הגדולה בעולם והפירמידות של גיזה.

"לאחר עבודה מאומצת, אנו שמחים ששביל ישראל מצטרף לאתרי המורשת והטבע הידועים בעולם כמו אגם לוך נס, פטרה והמאצ'ו פיצ'ו, ועולה על Google Maps", אמר מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד. "הפרויקט מביא את השביל שלנו לכל אדם שירצה לבקר בו וירטואלית מכל מקום ובעזרת כל מכשיר. אנו מקווים שכמה שיותר אנשים בארץ וברחבי העולם ייחשפו ליופיו של שביל ישראל ולסיפורה המיוחד של הארץ".

קרא עוד:  מוזיקה אלטרנטיבית ובחינם: 5 אתרים מהם תוכלו להוריד מוזיקה שתרענן לכם את הפלייליסט

מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה (משה) פקמן, הוסיף כי "מהיום, שביל ישראל יהיה זמין לכל אזרח במדינת ישראל ובעולם כולו וכולם יוכלו ליהנות ולהתרשם מהנוף ומהטבע הישראלי. אין לנו ספק כי חשיפת השביל בשירות תעודד מטיילים מהארץ ותיירים מהעולם, לחוות את השביל לא רק באמצעות המסך, אלא ברגליים, על מנת לחוש ולהרגיש באופן בלתי אמצעי את הנופים הטבעיים ואת המגוון התרבותי שהשביל מציע, על ידי ההליכה לאורכו, ועל ידי כך להתאהב בהם ולקחת חלק פעיל בשמירתם".

הקליקו כדי לטייל בשביל ישראל.