אייפון Apple iPhone 7

אפל (Apple) הבטיחה שהיא תעניק למשתמשי ה-iPhone, בדור ה-6 וה-7 והלאה, אפשרות שתמנע את הרעת הביצועים בגין הדרדרות מצב הסוללה, והיא עומדת לקיים. גרסת הבטא השנייה של iOS 11.3, העדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה הנוכחית לטלפונים ולטאבלטים של החברה, תכיל אפשרויות שיעניקו למשתמשים שליטה על מה יקרה במידה ואם יתרחש מצב שלפי אפל דורש האטת ביצועים כדי למנוע כיבוי מהיר של המכשיר.

בתפריט הגדרות ה-'סוללה' של ה-iPhone התווספה אפשרות חדשה ששמה כעת Battery Health, והיא עדיין מסומנת כבטא.

כניסה לתפריט המשנה הזה מגלה קודם כל שאם אפל בהתחלת הפרשה לא ממש שיתפה פעולה, ולקח לה זמן להודות שהיא מבצעת את ההאטה בכוונה תחילה, הפעם היא כבר לא חוסכת בהסברים. כל אפשרות כל צד מלווים בטקסט שמסביר למה ומדוע, ומה המצב ומה יכול להתרחש.

האפשרות הראשונה בתפריט הזה מציגה את מצב הנפח המרבי הנוכחי של הסוללה. מספר זה מציג את המצב באופן יחסית, באחוזים, לעומת סוללה חדשה. "תכולה נמוכה יותר יכולה להוביל לפחות שעות שימוש בין הטענות", מסבירה אפל.

האפשרות הבאה מציגה את היכולת של המכשיר לעבוד במצב ביצועים מלא, Peak Performance Capabilty. שוב, במקרה שמדובר בסוללה חדשה או כמעט חדשה, לא תהיה בעיה והתפריט יספר שאין בעיה.

הסיפור האמיתי יתחיל כשהסוללה שבתוך המכשיר תהיה כבר מיושנת ותוביל לכך שזמן העבודה המרבי יהיה קצר משהו, במיוחד אם זה יוביל לכיבוי של המכשיר. במקרה כזה המכשיר יעבור באופן אוטומטי למצב ביצועים מוחלשים – בכך אין כל שינוי – גם אם אם עכשיו באפל מכנים את זה Performance Management. עם זאת, קישור לצד ההסבר יאפשר לכל משתמש לבטל את מצב האטת הביצועים. בנוסף תופיע הדעה שתספר שהסוללה במצב לא טוב באופן משמעותי ולכן מומלץ להחליפה, אצל ספק שירותים מורשה כמובן.

קרא עוד:  אפל משיקה MacBook Pro עם מסך 16 אינץ׳

עם זאת, לפי אפל, ביטול מצב ניהול הביצועים הוא בלתי הפיך. כלומר המשתמש לא יוכל לחזור ולהפעיל אותו. בערך. כי אם הטלפון ייכבה לבד במצב כזה, מצב ניהול הביצועים יחזור לתפקד באופן מלא ולכן שוב, אם יהיה רצון, צריך יהיה להיכנס לתפריט כדי לבטל אותו.