הודעת מייל שהגיעה אתמול לתיבה של עורך אתר Windows Phone Central מתיימרת לחשוף פרטים ראשונים אודות מכשיר דגל חדש בסדרת ה-Lumia של נוקיה, שעתיד לרשת את מקומו של Lumia 820 בדור הבא של מכשירי Windows Phone. לפי ההודעה, המכשיר ייקרא Lumia 950, כמחווה לדגם העבר הפופולארי N95, שאף יוזכר ככל הנראה בקמפיין הפרסום שילווה את המכשיר החדש.

עיצוב חדש או זיוף מתוחכם? התמונה המסתורית

מפרט המכשיר כולל על פי הדיווח שיפורים קלים לעומת הדור הנוכחי: זיכרון עבודה בנפח 2GB, מסך AMOLED בגודל לא ידוע וברזולוציית 1,280×768, שנוקיה מכנה "HD Plus", מצלמה משופרת בעלת "זום חסר-פחת" (Lossless Zoom) ומבזק Xenon וחיי סוללה ארוכים במיוחד.

אך הדבר המעניין ביותר הוא עיצוב המכשיר. לפי התמונה שליוותה את המייל, נראה כי Lumia 950 נוטש את העיצוב הבולט של שלושת קודמיו – 800, 900 ו-920 – שהפך לסימן ההיכר של הסדרה. במקום זאת מעוצב המכשיר בצורה סולידית, עם דפנות שטוחות ולא מעוגלות, וכפתור הבית בתחתיתו הינו פיזי וממוסגר – עיצוב הדומה באופן מחשיד לזה של מכשיר הפיתוח של Windows Phone 7 שיוצר עבור מיקרוסופט ב-2010 ע"י Asus.

לאור כל זאת, יש להתייחס בספקנות למידע הנ"ל. כפי שמציין דניאל רובינו מ-WPCentral, ייתכן שמדובר במכשיר קונספט או בזיוף שנוצר ע"י מחשב וצולם מתוך מסך ע"מ ליצור את הרושם כי מדובר בתמונה אמתית. נוקיה לא הגיבה לשמועה עד כה, ויש להניח שיעברו מספר חודשים עד שתחשוף רשמית את הדור הבא של מכשירי ה-Windows Phone שלה.