התחרות על ליבם של הגיימרים עולה לאחרונה מדרגה, והמחשב שהשיקה בשבוע שעבר טושיבה (Toshiba), ה-Qosmio X770 בהחלט יכול להתמודד על כתר נייד המשחקים הטוב ביותר שאפשר כיום לרכוש. המחשב, שהוצג במסיבת עיתונאים בגרמניה בסוף השבוע שעבר מבוסס על מסך בגודל 17.3 אינץ', מציע מעבדי Core i5 2nd Generation ומעלה מבית אינטל (Intel), שילוב של כוננים קשיחים מהירים במיוחד, כולל אפשרות לבחור בכונן היבירדי שמוסיף 4 ג'יגה-בייט זיכרון SSD מעל כונן קשיח בנפח חצי טרה ורמקולים סטריאופוניים של הרמן/קרדון שמגיעים יחד עם סאב-וופר.

אבל גולת הכותרת של המחשב, שאמור לעלות ברמת הכניסה שלו כ-1,200 יורו לפני מיסים, ומה שעושה אותו למחשב שרוצה ויכול להתמודד על התואר, היא כרטיס תצוגה חדש מבית NVIDIA שמותקן במחשב הזה לראשונה, למרות שבקרוב יגיעו לשוק מחשבים מחשבים אחרות שמציעות אותו.

GeForce-GTX-560m-Fמדובר ב-GeForce GTX 560M, כרטיס חדש ועוצמתי במיוחד שמחליף, בתחום הנייד, את ה-GT540M שנחשב לכרטיס התצוגה המוביל של החברה לפני כן. הכרטיס מגיע עם 1.5 ג'יגה-בייט זיכרון פנימי ותומך בטכנולוגיית ה-Optimus של החברה (משתמש בשבב הגרפי של אינטל כשהשימוש במחשב אינו עבור משחקים, במטרה לחסוך חשמל – צ.ק.), ותומך ב-DirextX 11 וכן בטכנולוגיית ה-CUDA וה-PhysX של החברה. לפי איגור סטנק, מנהל מוצר בכיר, EMEA ב-NVIDIA, שהציג את הכרטיס במסיבת העיתונאים, מדובר בכמעט הכפלת ביצועים לעומת הדור הקודם.

"GTX זה השבב המתקדם ביותר לצורך משחקים, ואפשר לשלב באותו במחשב הזה בגלל גודלו היחסי, ואילו GT מיועד למחשבי Thin and Light", אמר סטנק. "הכרטיס החדש מאפשר לשחק במהירות גבוהה יותר ברזולוציה גבוהה ורמת פירוט גבוהה יותר, וזה ההבדל העיקרי. הכרטיס הזה הוא בפשטות מפלצת משחקים. בפעם הראשונה אני יכול לומר באמת שאין משחק כיום בשוק שאי אפשר לשחק אותו באיכות הגבוהה ביותר עם המחשב הזה".

המפרט של הכרטיס מרשים: 192 ליבות CUDA, מהירות שעון של 1.55ג'יגה-הרץ, מהירות זיכרון של 1.25 ג'יגה-הרץ, 1.5 או 3 ג'יגה-בייט זיכרון GDDR5, רוחב פס לזיכרון של 192 סיביות וקצב העברת נתונים לזיכרון של 60 ג'יגה בייט/לשנייה. הוא תומך בכל הטכנולוגיות שמציעה כיום NVIDIA לשוק, כולל תלת-ממד (ןלכך נתייחס עוד מעט).

סטנק, שהציג כמה משחקים במהלך מסיבת העיתונאים אף הוסיף וטען כי בכל רמת רזולוציה ובכל איכות, בקצב של 30 פריימים לשנייה לפחות, ה-GTX 560M מציע ביצועים משופרים באופן משמעותי מכל כרטיס תצוגה אחר בשוק, כשהוא מתייחס במיוחד ל-AMD Radeon 6870, הכרטיס המוביל כיום של היריבה הגדולה.

FRgraph

עבר לאיכויות המשחק, הכרטיס מציע לראשונה את טכנולוגיית ה-3D vision של NVIDIA לתחום המחשבים הניידים שמאפשרת לראות תמונה תלת-ממדית שמשתמשים במשקפי צמצם פעיל. גרסה מיוחדת של המחשב, בשם Qosmio X770 3D מגיעה עם המשקפיים האלה וגם עם מצלמת רשת 3D, וכלל אפשרות להזרים תכני 3D ישר מהמבוא לטלוויזיה אל מסך המחשב, וכן תוך המרת 2D ל-3D

למרות גודלו, והאפשרות ליצירת חום לא קל בתוך במחשב בגלל המעבד הראשי ומעבד התצוגה העיקרי, וןענים בחברה שהמחשב יכול לספק כ-5 שעות עבודה.

"טושיבה מממשיכה לדחוף את גבולות החומרה, אבל הכי חשוב זה האיזון בין המעבדים הכי חדשים, לשבבי התצוגה הכי חדשים ולעיצוב. אנחנו כבר מזה כמה שנים מציעים מחשבים לשחקנים עם מסכים גדולים ומבריקים עם סדרת ה-Qosmio, ואנחנו עושים זאת ושב עם ה-Qosmio X770, כשהמטרה היא להביא את המחשב המתקדם ביותר לקהל השחקנים", אמר גרהם סימונס, מנהל קבוצת המחשבים הצרכניים באירופה של טושיבה.

Qos_X770_2Qos_X770_3

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.