האם אפל בדרך לשנות את מותג מערכת ההפעלה השולחנית שליווה אותה משנת 2012? ייתכן. על פי הדיווחים האחרונים צפויה המערכת להיקרא מעתה MacOS, שתחליף למעשה את השם OS X (מערכת ההפעלה 10) ותוכרז בכנס ה-WWDC שייערך ביוני בצמוד להכרזתן של מערכות ההפעלה השולחנית והניידת החדשות.

במסגרת "יום כדור הארץ" אותו עורכת אפל, העלתה דף אינטרנט ובו נכתב מחזור החיים של כל אחת מהמוצרים הנידיים והשולחניים שלה. לצד מערכות ההפעלה המוכרות לנו כדוגמת מערכת ההפעלה הלבישה WatchOS השייכת לשעוני החברה ומערכת ההפעלה iOS השייכת למוצריה הניידים, הושמט השם OS X ובמקומו, מוזכר השם MacOS כמערכת הפעלה בפני עצמה. באתו דף, אגב, צוין כי מחזור החיים של מכשירי האייפון וה-Apple Watch נמדדים בכ-3 שנים ואילו מחשבי המק והאפל טיוי זוכים לשנה חיים נוספת, קרי 4 שנים. ניתן להניח כי תוחלת החיים אלייה אפל מתכוונת במקרה הנוכחי היא עייפות החומר ומספר גורמים נוספים.

באם אכן תוחלף שמה של מערכת ההפעלה השולחנית, קשה לומר שמהלך שכזה הגיע בהפתעה. נראה כי אפל מתרכזת בשמות אחידים לכלל המוצרים ומערכות ההפעלה שלה, שהחלה למעשה עם השמות WatchOS לשעון החכם וכן tvOS למערכת ההפעלה של ה-Apple TV בדורו הרביעי. אם כך, סביר להניח כי החברה תרצה לשנות את שמה מערכת ההפעלה שתתרכז למעשה במוצר עליו היא מותקנת, שבמקרה הנוכחי מדובר כמובן במחשבי המק.

זו לא הפעם הראשונה בה אפל משנה את שמות מערכות ההפעלה שלה, ואף עשתה זאת מספר פעמים בעבר. למעשה, משנת 2001 ועד שנת 2011 נקראה מערכת ההפעלה השולחנית Mac OS X, כשבשנת 2012 הוסרה המילה Mac ושונתה שמה ל-OS X זאת בגרסה הראשונה שופצה דאז, ה-Mountion Lion 10.8. גם מערכת ההפעלה הניידת של החברה, iOS, זכתה לשם אחר, כשגירסתה הראשונה זכתה לשם הפשוט iPhone OS שהופצה בשנת 2007 מגרסה 1X עד גירסה 3X שהופצה בשנת 2009. רק בשנת 2010 ועם כניסתו של האייפד לתחום המכשירים הנידיים, הוחלף שמה ל-iOS.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.