אחרי כמה וכמה דורות של ייצור מעבדים בליטגורפיה של 14 ננו-מטר, כשהייצור ב-10 ננו-מטר כבר הופך לנושא שאוהבים להשתמש בו כדי לחבוט עוד קצת באינטל (Intel), יכול להיות שהמעבד הראשון בדור התשיעי של מעבדי ה-Core של החברה נמצא מעבר לפינה ממש.

לפי דיווחים, בסיסי הנתונים של תוכנות הבדיקה 3DMark ו-Sandra כבר מכילות מידע על מעבד במשפחת ה-Cannonlake שכבר אמור להיות מיוצר ב-10 ננו-מטר. לפי הנתונים שנחשפו מדובר במעבד למחשבים ניידים ודקים עם צריכת כוח נמוכה, עם TDP שנמוך מ-5 וואט, שמשולב בו שבב גרפי מהדור ה-10 של החברה. הוא פועל במהירות בסיסית של 2.2 ג'יגה-הרץ ויכול להגיע למהירות מרבית של 2.6 ג'יגה-הרץ בתצורת שתי ליבות/ארבע נימים.

אינטל לא התייחסה באופן רשמי בתערוכת CES 2018 לנושא של מעבדי ה-10 ננו-מטר שלה, וגם הפרטים שכן נחשפו עדיין לא מספקים תמונה מלאה, אבל יכול להיות שמדובר אכן בסנונית ראשונה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.