השעון לסגירת שירות ה-Google Reader הולך ואוזל, והפתרונות כרגע לא מעודדים במיוחד. מספר חברות אינטרנט כבר הודיעו כי הם יפתחו תחליף ראוי ובינתיים בין הבולטות הנהנות מסגירת השירות היא Feedly אשר לא מהווה תחליף מדויק ופתרון שלם לרבים מהגולשים.  ואולם, נראה שישנה מצטרפת חדשה למרוץ וזוהי פייסבוק.

על פי דיווח של TechCrunch, המפתח טום וודינגטון מצא עדויות בקוד מקור באתר וטוען כי פייסבוק מפתחת קורא RSS וכי מדובר בקוד זהה ל-Google Reader ובאותה הפונקציונליות עם אפשרות להירשם למספר כתובות RSS, ואולם כאשר הוא ניסה להריץ את הקוד דרך כלי הפיתוח של פייסבוק (Graph API), הוא קיבל תצוגה מוגבלת לכתובות מסוימות בלבד מה שאומר שפייסבוק לא רוצה שיראו את זה.

כזכור, גוגל הכריזה כי שירות ה-Google Reader הפופולרי ייסגר ב-1 ליולי, דבר שהפתיע רבים. קורא ה-RSS של גוגל הושק ב-2005 והפך לאפליקציה הפופולארית מסוגה בעולם בזכות כניעתן של מתחרות קטנות שלא העזו להתחרות בגוגל. השירות, בעל ממשק המזכיר את זה של ג'ימייל, מאפשר למנויים להירשם לקבלת עדכונים מאתרים לפי בחירתם בזמן אמת תוך יכולת לסנכרן את רשימות הפרטים שנקראו בין מכשירים שונים המחוברים לרשת. מאות אפליקציות מתבססות על השירות וההודעה על סגירתו הקרובה עוררה זעם רב.

תמונה: RSS spelled מ-shutterstock