שמועות הרצות ברשת ביממה האחרונה אומרות כי פייסבוק מתכננת לרכוש בקרוב את חברת Opera Software, מפתחת דפדפן Opera המוכר. השמועות התפשטו והגיעו מעוד מספר מקורות היום, וכך לפי האתר Pocketlint, מקור אמין אמר להם שענקית הרשת החברית מתכננת לרכוש את Opera Software כבר בקרוב כאשר ברצונה להתרחב לשוק הדפדפנים ולהתחרות בגוגל, מיקרוסופט, מוזילה ואך ביאהו! אשר הכריזה השבוע על Yahoo! Axis.

האתר The Next Web גם מאשר שמועות אלה ואומר כי מקור המקורב למפתחת הדפדפן אישר להם שהחברה משוחחת עם רוכשים פוטנציאלים בנוסף לפייסבוק אולם כרגע ישנה הקפאה בשיחות, דבר שיכול להעיד כי עיקרי העסקה כבר נסגרה. בינתיים עוד ועוד מקורות מנסים לדלות מידע ועד כה גם בפייסבוק וגם בחברת Opera Software מסרבים לאשר או להכחיש את הדברים ולהגיב לשמועות.

כ-270 מיליון משתמשים יש כיום לדפדפן Opera בכל חודש, זאת בנוסף ל-168 מיליו משתמשים בדפדפן Opera Mini. החברה גם מפתחת דפדפנים לשווקים נוספים תחת מותגים אחרים וכן אפליקציות לפלטפורמות שונות.

אינסטגרם? אנחנו עושים זאת בעצמנו
אם ברכישות עסקינן, פייסבוק שרכשה רק לאחרונה את אפליקציית הצילום אינסטגרם במיליארד דולר, השיקה אפליקציית צילום משל עצמה לאייפון ולאייפד. אם הרכישה של אינטגרם הרימה גבות, גם השקת האפליקציה הזו מתקבלת ברשת בפליאה וחוסר הבנה מה בדיוק פייסבוק מתכננת. האפליקציה אגב, עושה לערך מה שאינסטגרם – מצלמת, עורכת, חותכת ומוסיפה אפקטים לתמונות, פילטרים ועוד ומאפשרת להעלות את התמונה או התמונות בבת אחת לפרופיל הפייסבוק של המשתמש. נשמע מוכר לא? אפליקציית ה-Facebook Camera זמינה להורדה מה-AppStore אולם היא עדיין אינה זמינה למשתמשים מישראל.

קרא עוד:  פייסבוק: הפעלת המצלמה הקדמית ב-iPhone היא באג, לא צולמו המשתמשים

וידאו: אפליקציית הצילום החדשה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.