אפל מחפשת או שוקלת לחפש מנכ"ל חדש שיחליף את טים קוק, כך מדווח הבוקר העיתון פורבס. לפי מקורות בוול-סטריט, בכירים באפל אומרים כי הגיע הזמן שהחברה תחליף את קוק, עקב בריחת מחזיקי המניות בחודשים האחרונים, שהביאה לירידת שווי מניית החברה בכמעט מחצית משיאה לפני כחצי שנה.

טים קוק, הצפוי להציג את דו"ח תוצאות החברה לרבעון הראשון של 2013 מחר, נכנס לתפקיד המנכ"ל באוגוסט 2011, שבועות ספורים לפני מותו של קודמו בתפקיד, מייסד החברה סטיב ג'ובס. בראשית כהונתו צמחה החברה בקצב אסטרונומי, עד שעקפה את אקסון מוביל והפכה לחברה הגדולה בעולם במונחים של שווי שוק – 663 מיליארד דולר ומחיר של 702 דולר למניה. אך מאז השיא ספטמבר האחרון היא נמצאת בצלילה תמידית, עקב האטה ניגרת בגידול במכירותיה, וכבר איבדה למעלה משליש משוויה. כיום היא נסחרת בשווי של 390 דולר למניה "בלבד".

למרות זאת, אנליסטים אינם מפסיקים להמליץ על קניית מניות אפל. מתוך 37 אנליסטים שנסקרו ע"י פורבס, 25 הגדירו את אפל כ"המלצה חזקה לקנייה", 6 כ"המלצה בינונית לקנייה" ו-6 כ"המלצה להחזקה". הסיבה לכך היא קופתה של אפל, בה נמצאים 137 מיליארד דולר שרבים מקווים ליהנות מהם. הסכום נצבר בזכות עמדתו של סטיב ג'ובס נגד חלוקת דיוידנדים, ומאז מותו דובר רבות על האפשרות שמחליפו יתחיל לחלק את הכסף, או לפחות ישתמש בו כדי למנוע האטה בקצב הגידול של החברה.

קרא עוד:  למקרה שהקודם היה זול מדי: אפל מציעה גרסה יקרה אף יותר של ה-Mac Pro

כרגע, צופים האנליסטים כי אלא אם כן תפתיע השנה אפל את העולם עם מוצר מסוג חדש, נוסף על אייפון, אייפד, אייפוד ומחשבי מק, תגדלנה הכנסותיה ב-14%, לעומת 45% בשנה שעברה. הם מדגישים כי למרות התחרות הקשה מצד אפל והקיטון במכירות המחשבים, החברה עודנה נהנית מתדמית חדשנית ומקהל צרכנים נאמן ורחב.

תמונה:  cc flickr John A. Debay