תמונות שפורסמו השבוע ברשת החברתית הסינית Weibo חושפות לכאורה מוצר חדש לגמרי של אפל (Apple) שטרם נחשף: מסך טלוויזיה גדול הנושא את לוגו החברה. בתמונות המטושטשות מופיע מסך הטלוויזיה בתוך מה שנראה כחדר ניסויים מיוחד ומבודד רעשים. בפוסט המקורי ציין המדליף הסיני כי מדובר במסך מסוג OLED, וכי גודלו עומד על כ-60 אינצ׳.

בתמונות ניתן להבחין כי הטלוויזיה דקה מאוד, וכמעט נטולת מסגרת לחלוטין. היא בהחלט מעוצבת כמוצר מבית אפל, בסגנון המתכתי והמינימליסטי המאפיין כל כך את מוצרי החברה. בחלק מהתצלומים ניתן לראות כי הטלוויזיה מחוברת לציוד ניסוי בלתי מזוהה בכבלים עבים, בעוד שבצילומים אחרים ניתן להבחין בקושי בצמד עדשות מצלמה המובנות במסך.

השמועות סביב כוונתה של אפל להשיק מסך טלוויזיה החלו להתפרסם לפני יותר מעשור, אם כי ב-2014 קבע מגזין ה-Wall Street Journal כי החברה זנחה את הפרויקט לאחר שלא הצליחה לפתח טכנולוגיה כלשהי שתייחד את הטלוויזיה שלה לעומת המתחרים. במקום זאת, בחרה החברה להשיק גרסה חדשה של ה-Apple TV, מזרים המדיה המתחבר למסכי טלוויזיה חיצוניים, ומאפשר התקנת אפליקציות וצפייה בתכני וידאו שונים, כמו גם משחקים.

במידה ואכן מדובר בתמונות שצולמו במעבדת ניסויים של אפל ולא בזיוף, אפשרות נוספת היא כי מדובר במסך מחשב ולא בטלוויזיה. אפל שיווקה בעבר מסכים חיצוניים המיועדים לחיבור למחשביה, אך מאז 2016 אינה מציעה מסך ממותג ללקוחותיה.

קרא עוד:  שאומי השיקה רשמית את הטלוויזיה הראשונה במותג Redmi עם מסך 70 אינץ׳