בסוף השבוע האחרון השיקה סמסונג (Samsung) בחגיגיות גדולה שני פאבלטים חדשים: את ה-Galaxy Note 5 וה-Galaxy S6 Edge Plus. רבים התאכזבו מהיעדרותו, החוזרת, של חריץ microSD במכשירים, כזה שיאפשר את הרחבת הזיכרון הפנימי. אך, ייתכן כי דיווח שהופץ בסוף השבוע ייטע תקווה בקרב המאוכזבים.

על פי הדיווח, שטרם ניתן לו אישור רשמי מסמסונג, נראה כי ל-Note 5 תהיה גרסה נוספת הכוללת 2 מגירות המיועדות לכרטיסי הרחבה. ליתר דיוק מדובר במגירה אחת עבור כרטיס סים ראשי ואילו מגירה שנייה עבור סים נוסף שתשמש גם כחריץ הרחבת זיכרון המיועד לכרטיסי microSD. תמונה שהופצה על ידי האתר ePrice הסיני חושפת את המגירות באחת הגרסאות של המכשיר.

לא ברור באיזו גרסה מדובר ובאלו מדינות היא עתידה להימכר, אך מה שברור הוא שמיקום חריצי ההרחבה אינו שגרתי, והוא ממוקם בדופן השמאלית של המכשיר, זאת אולי בשל תעלת ה-S-Pen הממוקמת בצידו הימני הפנימי. עוד נראה בתמונה כי מגירת ההרחבה, זו המיועדת לסים המשני או לכרטיס הזיכרון, בנויה באופן שיתאים גם לזה וגם לזה, וסביר להניח כי יסופק מתאם מיוחד לשימוש עם כל אחת מהאופציות.

כך או כך, זוג המכשירים שהושקו בסוף השבוע האחרון, בעלי 32 או 64 ג'יגה-בייט נפח אחסון פנימי, צפויים להגיע לישראל ב-25 באוגוסט. ההרשמה המוקדמת עבור מכירת המכשירים כבר פתוחה, ובינתיים אתם מוזמנים להתרשם מסקירת הוידאו הראשונית שערכנו להם.