פרויקט הספרים הדיגיטליים של גוגל יוצא לדרך: חברת iRiver השיקה את ה-Story HD המבוסס על פלטפורמת ה-eBookStore של גוגל עם גישה ישירה ל-15 מיליון ספרים. בפתרון גוגל מנסה להתחרות בענקית הספרים אמזון, ומציעה פלטפורמה לקריאה, הפצה ורכישת ספרים כשהיא מאפשרת שימוש ופיתוח על המערכת והפצתה ליצרניות השונות בדומה למערכת האנדרואיד. ה-Story HD הוא הניצן הראשון לשיתוף הפעולה וגוגל מתכננת כי יצרניות נוספות יאמצו את הפלטפורמה.

“בנינו את פלטפורמת ה-eBook כדי שתהיה פתוחה לכל המו”לים, המפיצים והיצרנים”, אמר פרנטיפ בנרג’י בבלוג של גוגל. “היצרנים כמו iRiver יכולים להשתמש ב-API (סביבת פיתוח) והשירותים שלנו כדי לחבר את הקורא שלהם לקטלוג הספרים של Google ולגשת ישירות לחנות ספרים מלאה ומוכנה.” בנוסף, גוגל מאפשרת למשתמשים לאחסן את הספרים שלהם בספרייה הווירטואלית בענן ולהמשיך לקרוא את הספר מכל מכשיר אחר שיש ברשות המשתמש (לפטופ, טאבלט וכו’).

ה-iRiver Story מבוסס על טכנולוגית הדיו הדיגיטלי ואינו גדול במיוחד כשהוא מגיע עם מסך בגודל 6 אינצ’ ורזולוציה גבוהה יחסית (768×1024) בעלת חדות טובה יותר מזו שבאמזנון ועוביו עומד על 9.3 מ”מ בלבד. הוא מבוסס על מעבד 800MHz, אחסון בנפח 2GB, הרחבה בכרטיס MicroSD, תקשורת אלחוטית WiFi 802,11b/g, מקלדת מלאה בעלת 38 מקשים וסוללה המספקת אורך חיים של 6 שבועות עבודה או 14,000 דפים נצפים.

מחירו של ה-Story HD יעמוד על $140 ויחל להימכר ב-17 ליולי ברשת החנויות Target שבארצות הברית. (אתר היצרן)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.