"האשמים", כוכבי עספור. צילום מתוך הפרסומת.

לפני מספר שבועות החלה חברת הכבלים HOT במבצע הנותן טאבלט מסוג Galaxy Tab 10.1 (שסקירה מלאה שלו תוכלו למצוא כאן) ב"מתנה" למצטרפים לחבילת 'טריפל' לשלוש שנים.

בעקבות המבצע, יצאה HOT בקמפיין הכולל פרסומת טלוויזיה שבה נראים שחקני הסדרה 'עספור' כאשר הם משוחחים עם "סוכן מוסד" כהוא צופה בפרקי הסדרה 'עספור' בטאבלט שהוא קיבל מהוט במתנה. וכן בהמשך נראים כוכבי עספור כאשר הם משמידים מתקן גרעיני איראני בטעות, באמצעות אפליקצייה במכשיר הטאבלט.

"האשמים", כוכבי עספור. צילום מתוך הפרסומת.

עכשיו מתברר שהקמפיין עורר גלים באיראן, ששם לא כל-כך אהבו את הפרסומת המעליבה לטענתם, במיוחד בגלל שהפרסומת עלתה לשיגור ימים בודדים לאחר חיסולו של מדען הגרעין האיראני מוסטפה אחמדי רושן.

בכיר בפרלמנט האיראני החל בהצעת חוק שתאסור על ייבוא ומכירת מוצרי סמסונג באיראן. בעקבות זאת נציגת סמסונג בדובאי שחררה הצהרה שמגנה את תוכן הקמפיין הישראלי, אך עם זאת הצהירה החברה שהיא אינה אחראית לתוכן הפרסומת, והפנתה אצבע מאשימה כלפי HOT. אך כנראה שכל זאת לא מספיק לפרלמנט האיראני שלטענתם חברת סמסונג 'שכחה' את היקף מכירותיהם הגבוה שבאיראן, והעדיפה להפיק פרסומת "מתחנפת" לקהל הישראלי. עוד נאמר ע"י הפרלמנט שלדעתם סמסונג "חייבת לתת את הדין על הפרסומת המבזה ולשאת באחריות".

בדיווח האיראני נאמר גם שהפרסומת מציגה את איראן באור שלילי ורומז לכך שישראל חזקה דיה בכדי להשמיד את מתקני הגרעין האיראנים.

קרא עוד:  מתעדכנים גם בטלגרם בכתבות האחרונות

כמובן שהפרסומת הומוריסטית, אך בימים מתוחים אלה, כל דבר הופך לדבר לחומר נפץ לוהט. אנחנו  כמובן נמשיך לעקוב ולעדכן. (מקור)

וידאו: הפרסומת הפושעת